Давос не встояв перед Софією
Раз на рік у січні весь економічний і політичний бомонд планети з’їжджається на швейцарський гірськолижний курорт Давос, щоб відволіктися від політики, інфляції і воєн і на камери поговорити про прекрасне: про інновації, нові технології, хороші книги, футуристичні проекти розвитку міст і територій. Потім ці дискусії ще кілька місяців ретельно аналізуватимуть і розбиратимуть на цитати або факт-чек.
Цього року серед головних тем Всесвітнього економічного форуму були штучний інтелект і його партнерство з людиною, міграція розуму в мережу, кібербезпека, «зелена» енергетика. І криптовалюти, куди ж без них.
➔ Погані новини: цього року Україна опустилася на чотири позиції у світовому рейтингу інноваційності 2018 Bloomberg Innovation Index – на 46-е місце. Ми досі тримаємо 21-ше місце за ефективністю вищої освіти і 27-ме за патентною активністю, але економічної продуктивності та прибутковості промисловості це не додає.
Тому автор вважає організацію Українського дому на форумі в Давосі спробою виправити ситуацію. Тим більше що говорили там не лише про кредити від МВФ, а й про блокчейн.
Заступник глави АП Дмитро Шимків вважає, що використовувати децентралізовану технологію блокчейна виключно для майнінгу криптовалют – це забивати мікроскопом цвяхи (і він не самотній у цьому – данський контейнерний перевізник Maersk разом з IBM переводять на блокчейн вантажну логістику).
Андроїд Софія, яка стала зіркою однієї з панелей, пообіцяла купити трохи біткойнів, коли нарешті отримає свій аравійський паспорт поштою.
А глава інвестгрупи UFuture Investment Group Василь Хмельницький у кулуарах Давосу розповів, що готовий будувати третій інноваційний парк в Україні – цього разу в Харкові.
➔ Facebook під потужним тиском політиків не лише понизив сторінки компаній і брендів, а й вирішив виділяти новини з «достовірних» джерел. Визначати надійність будуть самі фейсбукери.
У відповідь медіамагнат Руперт Мердок, власник The Wall Street Journal і New York Post, заявив: нехай тоді Facebook платить за правдиві новини!
Соцмережа купила розробника технології перевірки посвідчень особи – щоб ретельно перевіряти замовників політичної і не тільки реклами.
Підсолодити пігулку має новина про відкриття трьох центрів в Іспанії, Італії та Польщі, де Facebook обіцяє навчити користуватися технологіями не менше 1 млн осіб.
Криптоновини
➔ Біткойн відносно стабілізувався – його курс на криптобіржах увесь тиждень коливався між $10,5 і $11,7 тис. Ринок явно чекає березня, коли глави Великої двадцятки вирішать, як регулювати криптовалюти. А поки що з’явився перший інвестиційний рейтинг 74 основних токенів.
Японська кріптобіржа BitFlyer, через яку проходить кожен четвертий токен у світі, хвалиться оборотом – $150 млрд криптовалюти за два місяці.
Аналітики не втомлюються нагадувати, що токени особливо корисні шахраям. Згідно з дослідженнями Ernst & Young, зловмисники вкрали кожен десятий койн з $3,7 млрд інвестицій в ICO, використовуючи фішинг і дірки в безпеці.
Геніальний піарник Павло Дуров лише натякнув, що його месенджер Telegram готує випуск власних «грамів» – а кіберзлодії вже заробили $5 млн на фальшивих.
Поки Південна Корея заборонила анонімну торгівлю криптою, на рекламному ринку з’явився новий гравець. Лондонський футбольний клуб «Арсенал» отримав контракт на рекламу криптовалюти.
➔ До речі, Alphabet, материнська компанія Google, націлилася на солідний шматок ринку в корпоративній безпеці. Її новий підрозділ Chronicle орієнтується на компанії зі списку Fortune 500.
➔ Ілон Маск відмовився від зарплати і бонусів у Tesla на десять років і пообіцяв збільшити ринкову вартість компанії до $650 млрд.
➔ Безпілотники тепер і на залізниці. У Нідерландах запланований тест-драйв першого автоматизованого товарняка – 100 км з Роттердама до Німеччини.
➔ Закінчу огляд наймилішою новиною тижня. Японська компанія Nissan створила готельні капці-самоходи із функцією автопаркування. Технологію запозичили у електрокарів.