Центральний банк Індонезії заборонив фінансовим компаніям застосовувати операції з криптовалютами, щоб захистити інвесторів від ризиків навколо ринку, що занадто швидко зростає.
У четвер, 7 грудня, курс біткойна на основному криптовалютному ресурсі coinmarketcap.com злетів до $15,2-15,5 тис. за одну монету. Капіталізація найпопулярнішої криптовалюти перевищила $255 млрд.
«Ми не хочемо, щоб усе це це обернулося спекуляцією або бульбашкою, а значить, призвело до втрат для інвесторів», – заявила міністр фінансів Індонезії Шрі Мульяні Індраваті.
З 1 січня 2018 року фінансові установи Індонезії не зможуть використовувати криптовалюту в своїх операціях, заявив у четвер заступник глави Банку Індонезії Сугенг. Заборона міститься в нових правилах, за якими фінансові компанії повинні будуть отримувати ліцензію в центробанку.
«Криптовалюти занадто нестійкі, неможливо прогнозувати коливання їх курсу. Їх не можна контролювати і нести за це відповідальність. Ризики занадто високі та глобальні», – аргументував Іван Джунанто Хердіаван, глава фінансового департаменту Банку Індонезії.
Індонезійські банкіри слідом за своїми китайськими колегами побоюються, що анонімні віртуальні валюти підуть на фінансування терористів і наркоторгівлі.
Частка криптовалют у фінансових операціях індонезійців наразі невисока, а з нового року індонезійська рупія стане єдиним законним платіжним засобом найбільшої економіки Південно-Східної Азії. Зараз криптовалютний ринок країни становить близько 1% від японського, а операції з біткойном здійснюють близько 650 тис. індонезійців.
Вчора про заборону операцій з біткойном заявив Western Union.
Тиждень тому найпопулярніша криптовалюта обігнала за капіталізацією статки двох найбагатших людей планети.