Індонезія заборонила операції з криптовалютами з 2018 року

148
thumbnail.s3.amazonaws.com
На тлі злету курсу біткойна вище $15 тис. центробанк країни опублікував нові правила для компаній, що працюють із токенами

Центральний банк Індонезії заборонив фінансовим компаніям застосовувати операції з криптовалютами, щоб захистити інвесторів від ризиків навколо ринку, що занадто швидко зростає.

У четвер, 7 грудня, курс біткойна на основному криптовалютному ресурсі coinmarketcap.com злетів до $15,2-15,5 тис. за одну монету. Капіталізація найпопулярнішої криптовалюти перевищила $255 млрд.

«Ми не хочемо, щоб усе це це обернулося спекуляцією або бульбашкою, а значить, призвело до втрат для інвесторів», – заявила міністр фінансів Індонезії Шрі Мульяні Індраваті.

З 1 січня 2018 року фінансові установи Індонезії не зможуть використовувати криптовалюту в своїх операціях, заявив у четвер заступник глави Банку Індонезії Сугенг. Заборона міститься в нових правилах, за якими фінансові компанії повинні будуть отримувати ліцензію в центробанку.

«Криптовалюти занадто нестійкі, неможливо прогнозувати коливання їх курсу. Їх не можна контролювати і нести за це відповідальність. Ризики занадто високі та глобальні», – аргументував Іван Джунанто Хердіаван, глава фінансового департаменту Банку Індонезії.

Індонезійські банкіри слідом за своїми китайськими колегами побоюються, що анонімні віртуальні валюти підуть на фінансування терористів і наркоторгівлі.

Частка криптовалют у фінансових операціях індонезійців наразі невисока, а з нового року індонезійська рупія стане єдиним законним платіжним засобом найбільшої економіки Південно-Східної Азії. Зараз криптовалютний ринок країни становить близько 1% від японського, а операції з біткойном здійснюють близько 650 тис. індонезійців.

Вчора про заборону операцій з біткойном заявив Western Union.

Тиждень тому найпопулярніша криптовалюта обігнала за капіталізацією статки двох найбагатших людей планети.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: