Індійська Tata Power інвестує $5 млрд в «зелену» енергію до 2028 року

184
www.shutterstock.com
Виробничі потужності збільшать у чотири рази – до 12 тис. МВт

Одна з найбільших енергетичних компаній Індії Tata Power вирішила інвестувати $5 млрд у будівництво нових електростанцій на відновлюваних джерелах енергії. Компанія, яка вже 108 років будує електростанції на півострові Індостан, має намір збільшити виробничі потужності альтернативної енергетики в чотири рази – до 12 тис. МВт до 2028 року.

«Зелене» світло майбутнього: 3 книги про перспективи енергетики від інноваторів

Витрати Tata Power на виробництво 1 МВт «зеленої» енергії становитимуть $594 тис., уточнив генеральний директор компанії Правір Сінха (Praveer Sinha). Згідно з підрахунками Bloomberg, загальна сума інвестицій становитиме близько 360 млрд рупій, або $5,3 млрд.

За словами Сінхі, основну частку приросту виробництва «зеленої» енергії покриє сонячна енергетика. У планах індійської компанії започаткувати великі проекти на рівні комунальних підприємств, а також встановити сонячні панелі на дахах будинків житлового і комерційного призначення.

Раніше Tata Power заявляла, що до 2025 року хоче збільшити частку «зеленої» енергії в енергобалансі країни до 50% (сьогодні показник – 30%). Причина – глобальні тенденції й урядова стратегія, спрямована на збільшення кількості альтернативної енергії в національному виробництві до 175 ГВт.

У результаті Tata Power значно знизить залежність від своїх вугільних електростанцій, відзначає Bloomberg.

Нагадаємо, що «зелена» енергія витісняє виробників теплової енергетики, але більше 50% банків світу досі фінансують неекологічні галузі економіки.

 

Джерело: Bloomberg

Поділитися: