Індійська асоціація IT-компаній вперше перейде під жіноче керівництво

135
yourstory.com
Екс-директор Intel має намір зосередитися на проблемі жінок у 4-мільйонному IT країни, щоб припинити відтік умів за кордон

Уперше за 30 років існування Національна асоціація програмних і сервісних компаній Індії (NASSCOM) перейде під жіноче керівництво. У квітні у президентське крісло сяде Дебьяні Гош, колишній керуючий директор американської компанії Intel Corp., де вона пропрацювала останні 20 років.

Своє призначення Гош вважає справжнім проривом. IT-індустрія Індії – яскравий приклад «скляної стелі». У секторі працює близько 4 млн фахівців, близько третини з них – жінки. Однак серед топів найбільших IT-компаній в Індії жінок немає зовсім. Дебьяні націлена побороти нерівність статей.

Жіноче питання: як побудувати кар’єру і зберегти сім’ю

На відміну від чоловіків, індійські жінки набагато повільніше просуваються кар’єрними сходами, йдеться в дослідженні NASSCOM «Women and IT – Scorecard». Почавши одночасно з жінками будувати кар’єру, чоловіки отримують керівні посади в більш ранньому віці.

Нерівність статей – одна з причин відтоку фахівців з країни. Гош має намір сприяти працевлаштуванню жінок в IT-індустрії, де найчастіше віддають робочі місця фахівцям-чоловікам.

«Усе має змінитися. Відтік фахівців – проблема, з якою я боротимуся», – повідомила Гош.

Організація NASSCOM представляє ринок IT-компаній Індії із сумарним оборотом у $167 млрд – близько 8% від національного ВВП. Гош опікуватиметься такими гігантами індустрії, як компанії Tata Consultancy Services Ltd та Infosys Ltd.

Через рік жінки захоплять владу в корпораціях.

IT-корпорації заманюють на роботу розробників ШІ семизначними зарплатами.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: