Ілон Маск сьогодні вперше запустить Falcon 9 з військовим космольотом

162
Shutterstock
В 16.50 з космодрому Кеннеді у Флориді компанія Ілона Маска Space Exploration Technologies Corp. запустить ракету-носій Falcon 9 з першим секретним вантажем для військових США

Метеорологічна ситуація не надто сприятлива для старту: ураган Ірма вже бушує над Карибським морем, – тому в компанії залишають резервне вікно на п’ятницю.
Якщо старт відбудеться, то SpaceX вперше виведе на орбіту безпілотний космольот ВВС США. Це вже п’ята місія для автономного орбітального випробувального літаку X-37B.

Кілька років у військово-повітряних силах США не говорили про завдання 5-тонного апарату, який був побудований в корпорації Boeing. Попередній орбитальний перельот X-37B тривав більше 700 днів та завершився в травні.

У 2015 році ракета SpaceX Falcon 9 пройшла атестацію в ВВС, вперше розірвавши давню монополію ал’янсу United Launch – спільного підприємства Boeing та Lockheed Martin Corp. Раніше для запуску X-37B була задіяна ракета від альянсу «Атлас 5».

Космольот відправляється на орбіту раз в кілька років, тому для SpaceX конкретно ця військова місія не має особливого фінансового значення, зазначив Брайан Уїден, директор з планування програм фонду Secure World, аналітичного центру космічної політики. «В той же час, проект сприяє зміцненню співпраці державних космічних програм і SpaceX в цілому, що в майбутньому може стати істотним додатковим доходом», – додав він.

Військові контракти, що виводять на орбіту супутники зв’язку для бойових підрозділів, оцінюються приблизно в $ 70 млрд. до 2030 року. У травні космосі SpaceX запустила ракету з апаратом NROL-76 для Національного розвідувального управління.

У 2017 році SpaceX планує здійснити від 20 до 24 запусків, як для NASA, так і для комерційних супутникових операторів.

Компанія з Калифорнії Hawthorne має контракт з NASA на $ 4,2 млрд: вона відправляє вантажі для Міжнародної космічної станції на безпілотному космічному кораблі «Дракон», а в майбутньому має намір доставити на станцію астронавтів на пілотованій версії корабля.

Ілон Маск, голова SpaceX, заявив раніше, що після останнього розміщення акцій чиста капіталізація компанії зросла приблизно на $ 4 млрд. до $ 21 млрд. Другий найбільший актив 46-річного мільярдера – виробник електромобілів Tesla Inc.

Пряма трансляція запуску:

Поділитися: