Ілон Маск надихає: три тези з його промови на фестивалі SXSW 2018

869
ET Tech
Колонізація Марса, небезпека ШІ та розширення людської свідомості

Глава SpaceX Ілон Маск на фестивалі SXSW 2018 у Техасі відповів на питання, які найбільше турбують людей. Учасники фестивалю ставили свої питання Маску за допомогою онлайн-форми.

K.Fund Media вибрав основні тези з його виступу.

1

Перспективи колонізації Марса

Маск впевнений в сильній потребі людства колонізувати Марс і, ймовірно, Місяць для захисту людства від «темних часів», особливо в разі третьої світової війни.

«Колонія Марса буде триматися якомога далі від боротьби на Землі та нести факел людської культури», – впевнений творець Tesla.

2

Штучний інтелект небезпечний

Ілон Маск вже не вперше висловлюється щодо небезпеки штучного інтелекту та відсутності контролю над розумними машинами.

«Запам’ятайте мої слова, ШІ набагато небезпечніший, ніж ядерна зброя. Так чому у нас немає нормативного нагляду?», – обурився він.

 

Не всім подобається ідея про те, що машина може бути розумнішою за них. elconfidencial.com

Найбільша проблема, на думку Маска, так званих експертів зі штучного інтелекту – це те, що вони впевнені в тому, що залишаються розумнішими за машини.

«Це хвилює розумних людей… їм не подобається ідея про те, що машина може бути розумнішою за них», – заявив він.

3

Роль натхнення

Маск впевнений, що людство повинне розвиватися. І час активно зайнятися освоєнням космосу вже прийшов.

«У світі дуже багато поганого, відбуваються жахливі речі… по всьому світу і постійно. Нам потрібно вирішити безліч проблем, багато всього, що робить нас нещасними. Але життя не може полягати у вирішенні однієї проблеми за одною, так не можна. Потрібно, щоб вас щось надихало, щоб ви прокидалися з радістю бути частиною людства, ось чому ми зробили це.

Як казав російський вчений Ціолковський, Земля – це колиска людства. Але не можна вічно залишатися в колисці.

Прийшов час рухатися далі, стати цивілізацією, що борознить простори космосу, розширити присутність людської свідомості. Мене це страшенно надихає. Я щасливий бути живим, сподіваюся, що ви також».

Поділитися: