Іди і працюй: які професії зараз популярні та чому

758
K.Fund Media
Директор з розвитку Work.ua Сергій Марченко про затребувані професії, рівень зарплат і роботів

Попит на робітничі професії третій рік поспіль динамічно зростає. Гостріший дефіцит – тільки у сфері обслуговування. Попит на юристів та страхових агентів, а також управлінців вищої ланки, навпаки, падає. Про це та інші тенденції на ринку праці розповів директор з розвитку сайту пошуку роботи Work.ua Сергій Марченко.

K.Fund Media публікує головні тези його виступу.

Про популярні професії

Ми порівняли попит на вакансії у 2015 році та зараз. Таким чином виділили галузі з найвищим попитом на персонал за останні 2,5 року. Перше місце посідає сфера обслуговування. Попит на людей цих вакансій зріс на 51%. Друге місце – виробництво і робітничі спеціальності (приріст на 47%). Третє – транспорт і автобізнес (45%).

Джерело: work.ua

Це галузі – двигуни економіки, і їх потреба у нових співробітниках говорить про збільшення виробництва товарів і послуг.

Їх зростання зазвичай стимулює розвиток багатьох суміжних галузей. Найгірший показник приросту показали категорії «Страхування» (-42%), «Юриспруденція» (-38%) і «Топ-менеджмент» (-34%). Зазначу, що в абсолютних показниках у всіх категоріях, окрім страхування, кількість вакансій збільшилася. Наприклад, кількість вакансій у категорії «Топ-менеджмент» збільшилася.

Джерело: work.ua

Але не настільки як у лідируючих категоріях, тому він і опинився внизу нашого рейтингу, оскільки його частка стала меншою.

Цікаві результати продемонструвало дослідження найбільш затребуваних професій, частка яких активно росла. ТОП 10 – це робітничі професії.

Джерело: work.ua

Серед них я намагався знайти бодай одну спеціальність, яку треба опановувати  у виші, але не знайшов.

Про зарплати

За перше півріччя середня зарплата, за даними сайту Work.ua, зросла в середньому на 19%. Таким чином, середня зарплата в Києві склала 8,4 тис. грн, в Одесі – 7,89 тис. грн, у Харкові – 7,28 тис. грн.

Джерело: work.ua

Цікаво, що якщо порівняти середню зарплату в такій престижній категорії, як «Фінанси і банк» з зарплатами у категорії «Будівництво та архітектура», видно, що протягом останніх трьох років фінансисти заробляють менше – загалом на 52%.

Про роботів

Зараз точиться дуже багато розмов про роботизацію.  Існують футуристичні прогнози, що через 20-30 років у розвинених країнах половина працівників поступляться своїми робочими місцями роботам. Ми вирішили подивитися, як в Україні ставляться до роботизації. Поставили роботодавцям нашого сайту питання, чи замінять вони своїх співробітників роботами за умови, що їх вартість і продуктивність буде однаковою. Більшість опитаних (53,1%) стверджують, що краще на роботу візьмуть людей. Більше чверті опитаних – 28,4% – погодилися придбати роботів.

Об’єктивно, з роботом проблем менше: він не вимагає підвищення зарплати, якщо якісно зроблений, то не ламається, для нього не треба наймати HR-менеджера або happy-менеджера, робот завжди щасливий і готовий працювати.

Поділитися: