Ідея на мільйон: 5 книжок для розвитку креативності

1470
Shutterstock
Звідки беруться ага-реакції, навіщо потрібна творча впевненість і чому перше враження та плітки – неабияка сила

Усі знають, що ви – людина творча. На носі дедлайн, а натхнення, мабуть, застрягло в ліфті чи в заторах у метро. Нічого не спадає на думку. Смиренно чекати на натхнення – не вихід.

Ми досі думаємо, що креативніші за роботів. Але грань між творчістю й механічною роботою тоншає. До того ж на відміну від людей машини не страждають від прокрастинації. Нейромережі вже пишуть історії – від власних поки ще незграбних адаптацій «Гаррі Поттера» до сценаріїв науково-фантастичних фільмів.

Як не пасти задніх і не залежати від примх муз та пегасів? Ось кілька книжок, які допоможуть активувати генератор ідей і непогано на цьому заробити.

Момент еврики: ага-реакції, творчий інсайт і мозок

«Момент еврики: ага-реакції, творчий інсайт і мозок», Джон Куніос та Марк Біман

Переклад українською – «#книголав», 2017

Професори психології Джон Куніос та Марк Біман розповідають про інсайти, які виникають у свідомості неочікувано і змушують дивитися на речі зовсім по-іншому, та підказують, як створити сприятливі умови для їхньої появи. Ніякої магії: удосталь спіть, мрійте, вчасно робіть паузу і змінюйте контекст. Легше сказати, ніж зробити. Що ще? Хороший настрій теж може стати каталізатором винахідливості, бо, як зауважують автори, «щасливий розум прагне бродити лісом, натомість стривожений воліє сховатися в дереві».


Творча впевненість. Як розкрити свiй потенцiал

«Творча впевненість. Як розкрити свiй потенцiал», Девід і Том Келлі

Переклад українською – «Основи», 2017

Засновники компанії IDEO та Стенфордської d.school брати Девід і Том Келлі вже протягом 30 років несуть в маси основи дизайн-мислення. Найважливіша риса підприємця, на їхню думку, – творча впевненість, тобто віра у себе та свою силу змінювати світ на краще. Їхня книжка, що стала бестселером The New York Times, навчить бути відкритішим і уважнішим до нового. «Один із найпростіших способів більше про щось дізнатись – ставити питання. Якщо починати їх із «чому» й «а якщо», можна швидко пробити поверхневий шар інформації й дістатись до суті», – зазначають автори.

Більше про книгу «Творча впевненість»


Я хочу больше идей

«Я хочу больше идей», Стів Роулінґ

Переклад російською – «Манн, Иванов и Фербер», 2016

«Візит муз» – це не привілей обраних, а закономірний результат діяльності мозку, яку слід стимулювати. Це доводять численні дослідження нейробіологів. У цій книжці більше сотні технік та інструментів для розвитку творчого мислення. Хочете генерувати більше унікальних думок, але не знаєте з чого почати? Примиріться з невідомим – і здивуйте себе, радить колишній телевізійний журналіст BBC Стів Роулінґ і пояснює, як це йому самому вдається.

Більше про книгу «Я хочу больше идей»


Попробуй думать как хищник

«Попробуй думать как хищник», Дейв Тротт

Переклад російською – «Попурри», 2016

Дейв Тротт пройшов шлях від копірайтера до засновника кількох провідних рекламних агенцій. Це збірка коротких життєвих історій з уроками, які, на його думку, знадобляться в бізнесі, зокрема у сфері маркетингу. Одна з них: не обов’язково бути найшвидшим – слід бути найкмітливішим. І підтвердження цьому – триразовий чемпіон світу у «Формулі-1» Джекі Стюарт, який говорив, що страшенно любить їздити під час негоди. Здавалося б, звичайнісінька хлопчача бравада, а проте саме через чутки про незвичні вподобання гонщика його побоювалися обганяти, запевняє автор.

Більше про книгу «Попробуй думать как хищник»


Перше враження. Як відрізнити хороший дизайн від поганого

«Перше враження. Як відрізнити хороший дизайн від поганого», Чіп Кідд

Переклад українською – «Віват», 2017

Найдієвіші та найцікавіші аспекти першого враження взаємно протилежні: Ясність, яка завжди говорить про суть, і Загадковість, яка дає надію. Потрібно їх врівноважити. В цьому переконаний дизайнер та майстер книжкових обкладинок Чіп Кідд. У своїй доволі своєрідній праці, де більше зображень, аніж слів, він продемонстрував, як черпати сміливі рішення зі, здавалося б, банальних речей, які просто під носом.

Більше про книгу «Перше враження»


Читайте також про клас, який завойовує світ, у книжці теоретика урбаністики Річарда Флорида «Homo creativus»

Поділитися: