Ідеальний бос: які якості варто розвивати керівнику в XXI столітті

3806
Shutterstock
Що тепер стає важливим для управління людьми і компаніями

Різні епохи висували до вищих управлінців різні вимоги. У промисловості було потрібно бути жорстким та структурованим, у креативних індустріях – гнучким і товариським. Раніше необхідно було змусити людей підкорятися, а сьогодні менеджерів навчають шукати до співробітників підхід. K.Fund Media з’ясував, які якості є важливими для ідеальних керівників XXI століття. Можливо, розвиток деяких із цих рис ви внесете до свого списку планів на 2018 рік!


Тетяна Дадочкіна Маркетинг-директор City Capital Group

Для мене ідеальний керівник – це насамперед лідер, який не боїться брати на себе відповідальність за прийняття стратегічних рішень. Якщо говорити алегоріями, то супербос – це людина, яка знаходиться з тобою в одному човні і гребе більше за всіх, а не стоїть на березі та каже, що і як робити. Крім цього, він повинен мати такі управлінські навички та компетенції:

1. Жорсткий тайм-менеджмент. Керівник повинен вміти ставити завдання, які мають бути здійсненними, реалістичними, заснованими на здібностях підлеглого. А також встановлювати чіткі тимчасові рамки виконання завдань.

2. Постійне прагнення до навчання себе та своїх підлеглих. Курси, тренінги, конференції необхідні як ніколи. Також зараз важливо розуміти, із якими підлеглими ти працюєш. Наприклад, одна справа керувати поколінням Х, поколінням Y і зовсім інша – поколінням Z. Адже останні є набагато більш волелюбними, орієнтуються переважно не на матеріальні чинники, а на задоволення від роботи. До кожної групи має бути свій підхід і мотивація. Багато керівників забувають про це і керують по-старому, як раніше, або не адаптуючись і не занурюючись у цінності своїх підлеглих.

3. Креативне мислення. Керівник має не обмежувати можливості команди, а навпаки – змушувати дивитися на все out of box, з боку, іншими очима.

4. Делегування. Багато топів полюбляють займатися мікроменеджментом, але від цього немає користі ані компанії, ані підлеглим. Ідеальний керівник має вміти делегувати  повноваження. Звільняти свій час для стратегічних питань, не відволікаючись на щоденні рутинні робочі процеси.


Наталія Ісаїчева Психолог

Краще бути хорошим босом, аніж ідеальним. Бути ідеальним, тобто досконалим для інших – це соціальний перфекціонізм, і в цьому випадку він може призвести до сумних наслідків. Адже в цьому випадку людина хоче відповідати очікуванням та стандартам інших людей. А ось стати хорошим босом можна, і треба цього прагнути.  Хороший керівник насамперед має лідерські якості – харизму, дисциплінованість, професіоналізм, упевненість у собі, комунікабельність. Я виділила основних п’ять якостей, але їх набагато більше, і чим їх більше, тим сильнішою є особистість.

Бути хорошим босом – це постійно розвиватися, знати, до чого йти, вміти налаштовуватися на продуктивність, відчувати зміни та бути готовим до змін. Зміни – це найскладніше в житті, вони завжди лякають своєю невідомістю, але в сучасному бізнесі без них не можна.


Олена Тараріна Арт-терапевт, бізнес тренер, коуч

Щоби підготувати співробітника до позиції надійного керівника, дуже важливо приділяти увагу такій рисі, як спокійний стан розуму. Простою мовою – здатності жити без поспіху! Якщо людина здатна жити в концепції «спокійний всередині – активний зовні», то ця людина здатна бути керівником. Якщо людина живе в концепції «активний всередині, але пасивний зовні», то з цієї людини складно зробити керівника. Тому, якщо ми хочемо мати дорослих, зрілих співробітників, нам дуже важливо розвивати таку компетенцію, як душевний спокій і врівноваженість.

Поділитися: