І нехай Google зачекає: 8 правил успіху від спортивного програміста Геннадія Короткевича

198
tildacdn.com
Як один з найтитулованіших програмістів світу вирішує складні завдання і чому він не пішов працювати у Google

Геннадій Короткевич (народився і виріс у Республіці Білорусь) почав писати програми в молодших класах школи. Зараз йому 22 роки, і він займає перше місце в рейтингу найсильніших кодерів світу за версією Codeforces (російський ресурс, присвячений спортивному програмуванню). Короткевич вигравав відомі чемпіонати і турніри, зокрема організовані Google, IBM, Facebook, ВКонтакте, Яндекс, Mail.ru Group. На таких турнірах учасники за допомогою комп’ютера вирішити одну чи кілька алгоритмічних задач за певний час.

Незважаючи на успіхи на спортивній арені, поки Короткевич не особливо замислюється про кар’єру, хоча такого фахівця очевидно будуть раді бачити у багатьох IT-компаніях.

Спасибі татові. У дитинстві ми з татом багато займалися: розбирали задачі, вчилися програмувати разом, і це було дуже класно. Тато пояснював мені програмування так, щоб я зрозумів. До того ж мене ніхто не примушував, навпаки, бувало, казали – піди і відпочинь. Мені самому було цікаво вирішувати завдання.

У нас в Гомелі був гурток для школярів-програмістів. Я потрапив у середовище, в якому можна було з хлопцями що-небудь обговорити і потренуватися – цінна штука. Я зі школи був досить амбітний і намагався все робити по максимуму.

Вдалий нік. Точно пам’ятаю, на моїх лижах було написане слово tourist, і воно мені сподобалося. Взагалі мені ще пощастило, що я вибрав собі такий пристойний нік. Знаю хлопців, яким пізніше довелося брати нові імена, тому що старі були ні в які ворота.

Все складне – просто. Якогось збірника методик, як вирішити ту чи іншу задачу, не існує. Все дуже індивідуально. Наприклад є складна задача.

ifmo.ru

Я ламаю голову над її вирішенням і не розумію, як до неї взагалі підступитися. І тоді корисно взяти якийсь окремий, конкретний випадок. Вони бувають легкі, тривіальні, а бувають і складні.

Я намагаюся знайти для себе найскладніший окремий випадок, який ще не вмію вирішувати. Рішення одного допомагає придумати рішення для спільного. Це лише один з прикладів.

Хвилювання буває корисним. Мені дуже допомагає під час турнірів, якщо я просто встану і прогуляюся. Часто виходжу вмитися. Сидіти і думати кілька годин поспіль мені важко. Звичайно ж, я хвилююся, але останнім часом набагато менше. Я став досвідченішим і впевненішим в собі. Хвилювання іноді буває корисним – тримає в тонусі, змушує діяти швидко.

Завжди готовий. Зараз я просто намагаюся підтримувати себе в тонусі – готуюся до різних відборів і раундів, беру участь в тренуваннях. У школі, коли закладав базу, міг сидіти за комп’ютером по півдня. Зараз мені вистачає кількох годин.

Свій алгоритм. Мені кілька разів пропонували роботу у великих компаніях. Але тут є тонкощі. Зазвичай фіналістам змагань не пропонують роботу одразу. Зазвичай їх спочатку кличуть на співбесіди.

Якщо ти добре виступиш на турнірі, який організував Google або Facebook, тобі скажуть – приходьте до нас, поспілкуємося

І вже після співбесіди можуть сказати, на яку позицію запрошують і на які гроші. Мене так кликали у Google, але я не пішов. Знаю, що для тих, хто займається олімпіадами і вправний з алгоритмами, не має особливих труднощів на співбесіді. Тобто я розумію, що, скоріше за все, пройду співбесіду і отримаю роботу. Але робота мені поки не дуже потрібна.

Дівчина, комп’ютер, теніс. Усі люди різні, і серед програмістів є багато цілком адекватних хлопців, які не тільки сидять перед комп’ютером, але й іншими речами цікавляться. Я, приміром, беру участь у змаганнях з настільного тенісу, слідкую за великим тенісом. З особистим життям теж все гаразд – у мене є дівчина.

Навчання – світло. Все поки трохи туманно. Після закінчення четвертого курсу зрозумів, що не хочу щось різко в житті змінювати, і залишився в університеті. Зараз навчаюся на першому курсі магістратури.

 

За матеріалами Rusbase
Поділитися: