І не дзижчить: як Артур Іванов заробляє на здоровому сні

229
Будиночки з вбудованими в ліжко вуликами популярні серед людей, які шукають способи виспатися в стислі терміни

Про бджололежанку колишній капітан дальнього плавання Артур Іванов дізнався років шість тому з телесюжету. В сюжеті розповідали, як сон на ліжку із вбудованими вуликами знімає втому, заспокоює нервову систему, оздоровлює практично всі органи. Змайструвати аналогічну Іванову було не складно – креслення він любив ще з часів морехідки.
З часом апітерапія (від лат. apis — бджола) стала його бізнесом.

Як збудувати дім

Винахідник удосконалив побачену по телевізору конструкцію. Зруб на дві лежанки, які розміщуються на чотирьох великих вуликах, він накрив дахом у вигляді піраміди. Орієнтована на сторони світу, піраміда мала посилити терапевтичну дію. Вібрації, що йдуть від вуликів, на думку бджоляра, самі по собі мають лікувальну дію.
«Під кожною лежанкою живе близько 100 тис. бджіл. Але вони не мають доступу в сам апібудиночок. Бджоли вилітають назовні крізь спеціальні льотки», — пояснює Іванов.

Першу конструкцію проектували для приватного користування, проте цікавість людей до сну на вуликах підштовхнула до думки, що на цьому можна заробляти.

В травні минулого року Іванов зробив апібудиночок для здачі в оренду, й розмістив його на території ресторанного комплексу під Одесою. Так з’явився проект «АПІ-СОН»: на старті підприємець вклав у нього $4 тис.

Клієнтська база

Погодинна оренда бджололежанок одразу зацікавила одеситів. Послуга до смаку бізнесменам, які, через напружений графік роботи, мають мало часу на відпочинок. За словами Іванова, вони самі знаходять його сайт в інтернеті та цікавляться можливістю повноцінно виспатися за кілька годин – саме на цій перевазі робиться особливий акцент в позиціонуванні.

Підприємець сподівається, що позиціонування на здоровому сні дозволить йому в майбутньому розставити апібудиночки на всіх основних трасах країни. І все тому, що водії, як ніхто інший, зацікавленні в швидкому відновленні сил.

«Спати на вуликах залюбки приходять і дружини моряків. В Одесі це окрема цільова аудиторія. Кожна дружина моряка мріє, щоб чоловік знайшов себе на суші. І їм до вподоби бачити, що в мене вийшло», — розповідає підприємець.

Люди, які ведуть здоровий спосіб життя, також стають клієнтами Іванова

Вони часто приїздять відпочивати сім’ями. Тому протягом першого сезону роботи було встановлено другий зруб. Якщо цього літа наповненість будиночків перевищить 70%, підприємець збудує третій – на це йому знадобиться менше місяця.

Цінова політика

Апібудиночки працюють п’ять місяців на рік – рівно стільки, скільки бджоли збирають мед. Зимою спати на вуликах холодно, але змінити температурний режим означає нашкодити бджолам. При цьому в сезон зруби працюють і вдень, і вночі.
Вартість години сну на вуликах складає 300 грн, за ніч підприємець бере 600 грн. Проте, якщо орендується зруб повністю, тобто дві лежанки, то клієнту надається знижка у 25% .

«Я не просто здаю в оренду будиночок. Ми пропонуємо цілий комплекс послуг, починаючи від обов’язкового трав’яного чаю з медом. Скуштувавши мед, що дають бджолині родини, які тут і живуть, клієнти часто просять ще із собою. А це додатковий дохід», — ділиться Іванов.

Ставка на франчайзинг

Найголовнішим в продажу нової послуги, вважає він, є робота з клієнтами. Сьогодні вона повністю лежить на ньому, хоча з самого початку це було партнерство з ресторанним комплексом: половина часу в апібудиночку закріплялася за його клієнтами. Проте згодом домовленості переглянули, й сьогодні Іванов просто орендує ділянку на території закладу.

Спрацювати можуть обидві фінансові моделі, певен підприємець

Все залежить від профілю закладу – якщо це оздоровчий комплекс, він зможе забезпечити достатній потік клієнтів.

«Заміські оздоровчі й ресторанні комплекси – це основні майданчики для розміщення апібудиночків. В мегаполісах бджолам немає де збирати мед», — пояснює він.

Заходити на нові локації самостійно Іванов наміру не має. В його планах побудова франчайзингової мережі. За зимовий, неробочий період, він сформував франчайзингову пропозицію, та вже запускає всеукраїнський онлайн-майданчик, де могли б рекламуватись партнерські апібудиночки. Підприємець веде перемовини з приводу продажу франшизи в Київ. Її вартість – $3 тис.

Така ж ціна на апібудиночок і для приватного клієнта – такі замовлення також бувають. Але в пріоритеті для Іванова все ж В2В-продажі. Апібудиночки ж лише набирають популярності в усьому світі, тому Іванов сподівається, що саме він зможе завести франшизу туди, де послуги ще немає. В Турцію, до прикладу, – то більше, що бджоли там збирають мед навіть у грудні.

Поділитися: