NASA пасе задніх: Андрій Музиченко про колонізацію космосу

237
Що дасть освоєння супутників і планет, та як розбагатіти на полюванні на астероїди

Співзасновник українського космічного стартапу Mars Hopper Андрій Музиченко, переможець конкурсу NASA Space Apps Challenge 2016, на конференції «Людина майбутнього» у Львівській бізнес-школі розповів, чому вкрай важливо приєднатися до тих, хто збирається завойовувати космос у найближчі роки.

1

Нова космічна ера

Вже найближчим часом на людство чекає серйозна революція у освоєнні космосу, яку я б порівняв із запуском на орбіту першого супутника. Але різниця ось у чому: раніше то були ефективні революції, тепер настав час революції ефективності. Компанія SpaceX виконала успішний запуск ракети Falcon 9, яка вже була у космосі. А це означає, що вартість виводу людей і вантажів на орбіту суттєво подешевшає, і це відкриє неймовірні перспективи для освоєння орбіти й усього, що лежить за її межами. Після цього світ зміниться. Таким чином, ми стоїмо на порозі великого прориву – зменшення собівартості й збільшення надійності ракетоносіїв.

wikipedia.org

Saturn 5 – найпотужніша ракета з усіх досі збудованих, вона слугувала платформою для запуску експедицій «Аполлон» на Місяць.

Тепер подібні ракети можуть стати багаторазовими. Якщо сама ракета коштує $20 млн, то паливо для неї – усього $200 тис. Виходить економія в десять разів

2

Маршрут Земля – Марс

Навіщо це потрібно? Для того, щоб створити базу на Місяці й колонію на Марсі. В планах за рік відправити людей на Місяць і почати вивчення впливу космосу на організм людини, аби потім створити колонію на Марсі.

Наразі відправка однієї людини на Марс коштує близько $5 млрд

Але якщо технологія повернення ракет запрацює, то вартість зменшиться. Сам Ілон Маск має на меті брати від кожного по $500 тис. за місце на кораблі, що летить на Марс.

На Місяці можна використовувати реактори холодного синтезу для термоядерної реакції, а це невичерпна й майже безкоштовна енергія. Завдяки таким реакторам на кілька тисяч років можна буде забути про нафту та газ.
На 2024 рік NASA планує обліт навколо Місяця. Той самий SpaceX планує обліт супутника Землі з туристами на борту вже 2018 року. Таким чином, приватні космічні розробки реалізуються швидше, ніж державні. Відтак NASA вже пасе задніх.

3

Даєш колонізацію!

Запуск «Міжпланетної транспортної системи», ще одного проекту SpaceX, має такий вигляд: спочатку на орбіту доставлять жилий модуль, згодом – танкер з паливом, що з’єднається з модулем; паливо перекачають, і модуль полетить на Марс.

itc.ua

Кораблі працюють на метані, і це паливо можна добувати з атмосфери Марсу. З поверхні цієї планети стартувати простіше – атмосфера там нещільна, гравітація приблизно втричі менша від земної, що дасть неймовірні можливості для запуску космічних кораблів з Марсу.

Як відбуватиметься колонізація Марсу? Почнуть зі зміни атмосфери. З допомогою термоядерних ракет збираються знищити льодові шапки на південному й північному полюсах (вони, здебільшого, складаються з твердої вуглекислоти), після чого атмосфера стане більш щільною і запуститься парниковий ефект, що й призведе до потепління.

Коли там з’явиться колонія, технології прискорення польотів також поліпшаться й туди можна буде дістатися за два-три дні

Є також інші плани по зміні атмосфери – збудувати там завод з виготовлення фреону. Парниковий ефект цього газу в тисячі разів вищий, ніж у СО2, а на Марсі він допоможе створити набагато більш масштабний парниковий ефект (СО2 посилить парниковий ефект, сонячне світло зможе накопичуватися на планеті й розігріє її поверхню – K.Fund Media).

theverge.com

4

Вполюй астероїд і стань мільйонером

Планета Земля – велика, і всі цінні метали під дією гравітації сходяться до ядра. А в астероїдах усе лежить на поверхні. Є астероїди з платинової руди, бувають з чистого заліза. Отож, беремо астероїд, виводимо на орбіту Місяця, розкопуємо й на парашутах скидаємо на Землю цінні метали. Ото й усе, відтепер ти – мільйонер.

Ми наближаємося до моменту, коли вся Земля переходить на новий рівень. Хтось десь вибудовує плани захоплення астероїдів, плани колонізації Місяця. І якщо ми не долучимося до цих процесів, то дуже програємо.

Поділитися: