І хоч розірвись: як знайти баланс між життям і роботою

192
Shutterstock
Вимушені балансувати між роботою та насиченим домашнім життям? Ось три способи не з'їхати від цього з глузду

Як часто ви чули від знайомих про боротьбу за баланс між роботою, дітьми, обов’язками та мрією про те, щоб усю ніч не відривати голови від подушки? Намагання розірватися одночасно на всі боки може виснажити. Втім, є способи вижити в цьому затяжному марафоні.

Ребекка Сміт, незалежний агент страхової компанії Aflac (фігурує у списку Fortune 500), дружина, мати двох дівчат-підлітків (та ще й хазяйка трьох собак), живе за своїм нотатником.
«Мій нотатник, до якого я все записую, завжди в мене під рукою, а календар — у телефоні. Я можу зазирнути туди і побачити усе-усе», — каже вона.

Звісно ж, організація календаря — це тільки початок. Ось три простих стратегії, які допоможуть досягти балансу між завантаженістю і життям за межами роботи:

1

Знайдіть час як для родини, так і для себе

Клінт Вейт, який є агентом Aflac протягом восьми років, спостерігав, як його тато невтомно працював на будівництві, аби прогодувати велику сім’ю. І це вплинуло на вибір самого Клінта. Він вирішив робити кар’єру у іншому напрямку. «Ви повинні вкласти час та зусилля, аби досягти своїх цілей, але ви також повинні цей процес контролювати», — стверджує Вейт.

2

Покладайтеся на підтримку

Ребекка Сміт та її чоловік обоє незалежно працюють у галузі страхування, це допомагає їм узгоджувати свої графіки.

«Якщо я зайнята, чоловік може мене підмінити», — розповідає вона. Вони також домовилися з друзями про спільне користування автомобілем, аби возити всюди їхню молодшу доньку.

Якщо у Сміт виходить накладка через зустрічі з іншими клієнтами, вона просить колег підмінити її.

Для Вейта та його дружини ключ до успіху полягає у виборі пріоритетів

«У нашій спальні є дошка мрій, і якщо завдання не збігаються із цілями, яких ми плануємо досягнути, ми намагаємося віддати їх на аутсорс», — розповідає він. Родина найняла асистента на повний робочий день для своєї родини, а також прибиральницю, які їм надзвичайно допомагають.

Shutterstock

Використання технологій також може вам допомогти впоратися із набридливими справами, будь то переведення ваших рахунків на автоматичну оплату чи використання планувальних додатків, що перетворюють на гру родинні клопоти.

Не соромно попросити допомоги у вашої половинки, дітей або спільноти. А якщо у вашому розпорядженні є кошти, то можна просто заплатити за те, на що не хочете витрачати свій час.

Ще один лайфхак – правильно використовувати ранок

«Це мій час, він мені допомагає прояснити голову та почати день правильно», – пояснює Вейт. Він також раз на тиждень зустрічається за ланчем зі своєю дружиною, а також намагається не брати роботу додому, адже вдома чекають три хлопці, які потребують його уваги.

У родині Сміт під час сімейних обідів діє домовленість – всі вимикають всю електроніку і просто розмовляють. Ребекка знаходить час для своїх маленьких захоплень — садівництва та комедійної імпровізації, яку вона вважає своєю терапією.
«Протягом цих годин я не мама і не власниця бізнесу, я просто Беккі», — каже вона.

3

Опануйте планування і балуйте себе

Якщо настають важкі часи, варто себе побалувати.

Сміт рекомендує відзначати маленькі досягнення на своєму шляхові, аби зберігати мотивацію.

Якщо у вас попереду важкий проект або здається, що все налаштоване проти вас (дитина захворіла, величезний дорожній корок, проблеми з комп’ютером і т.д.), це означає час, коли ви повинні винагородити себе за важку працю. Це дасть сили впоратися з проблемами.

Якщо ви дасте цим стратегіям шанс, то скоро побачите, як ваш тон зміниться із «Я розчавлений» на «Я це зробив!»

Варто лише визнати священним час, який приділяється родині, не боятися просити про підтримку та визнати, що на шляху чимось доведеться жертвувати. Але так ви зможете уникнути вигорання та досягнути цього невловимого балансу раз і назавжди.

Про те, з чим стикаються бізнесмени у роботі, і як вони долають відчуття тривоги, читайте у матеріалі «Темна сторона бізнесу»

 

За матеріалами The Muse
Поділитися: