Хитрість Безоса: як Amazon заробляє на оптимізації стилю

843
Flickr
Штучний інтелект допоможе виглядати модно

Не можете вирішити, який із комплектів одягу виглядає більш виграшно? Штучний інтелект (AI) зробить вибір за вас.

«Тепер Alexa допомагає вам виглядати краще», – запевняють розробники Echo Look від Amazon, віртуального помічника, котрий винесе вам «модний вирок».

Треба стати перед об’єктивом мініатюрної камери, устаткованої мікрофоном та динаміками, посміхнутися, отримати на смартфон hands-free селфі у повний зріст і оцінити фото за допомогою додатку Style Check. Упродовж хвилини Alexa, керуючись алгоритмами аналізу стилю і з невеликою допомогою фешн-експертів, відобразить оцінку кожного із ваших look’ів на екрані смартфону.

Style Check
Style Check. Inverse

Функція Style Check, що задіює алгоритми машинного навчання, враховує сучасні тенденції моди, колір одягу та його стиль, але не повідомляє нам на чому саме ґрунтується та або інша оцінка.

Із часом система стає «розумнішою», запам’ятовуючи гардероб та особисті вподобання людини в одязі. Style Check покликаний показати нам ідеальний look, так само як Facebook, Youtube або Netflix видають рекомендації контенту, адаптованого до наших зацікавлень. Чи означає це, що невдовзі відчуття стилю та індивідуальний смак будуть продиктовані механічними голосами віртуальних асистентів?

За визначенням філософів XVIII століття, смак – це здатність розпізнавати красу та істину, заснована на несвідомому застосуванні правил, про існування котрих ми навіть не підозрюємо. І це незнання є важливим. Ми не підраховуємо та не вимірюємо, а просто відчуваємо. Алгоритми, що витісняють природне відчуття стилю, позбавляють нас цієї, притаманної виключно людям, здібності.

Але, попри ілюзію розмаїття, в індустрії моди все давно вирішено за нас. Пригадаймо епізод із фільму «Диявол носить Prada», в котрому героїня Меріл Стріп говорить своїй асистентці, що синій светр, в який була одягнена та, по суті, було обрано для неї ще задовго до купівлі тисячами людей із модної індустрії. Іншими словами, синій колір – тренд сезону тому, що так вирішили інші люди. І у тих, хто не є законодавцем моди, просто немає вибору.

Чи можуть алгоритми, подібні до тих, які використовує Alexa, вибудувати більш логічну систему «модної» естетики, засновану на фактах та даних?

Neat&Noble

Синій колір у тренді тому, що 83% користувачів купили або клікнули на сині сорочки, і, відповідно, компанії повинні їх виробляти у більшій кількості.

Amazon заявляє, що Echo Look створений для того, щоби оптимізувати ваш стиль, але існують і приховані мотиви, які досить легко виявити. Поцікавившись думкою додатку про картату сорочку, незабаром ви побачите рекламу декількох схожих моделей, які можна придбати на Amazon. Крім того, компанія використовує отримані від користувачів дані для виробництва власних ліній одягу. Це своєрідний витік особистої інформації, тільки в даному випадку мова йде не про номери кредитних карт, а про предмети гардеробу.

Amazon потайки працює над створенням домашнього робота

Можливо, люди повинні стати більш «аналоговими», щоби з часом не передоручити всю творчу роботу та креатив AI. Інакше в недалекому майбутньому створені людьми фільми, картини, музика отримають маркування, схожі з тим, яким у наш час позначено органічні фермерські продукти – «Без алгоритмів».

 

Джерело: Racked

Поділитися: