Фейки – одна з найголовніших проблем сучасного інтернету. З їхньою допомогою маніпулюють громадською думкою. Неправдивої інформації в мережі стає все більше, тому боротися із нею починають світові корпорації та їх лідери.
K.Fund Media розповідає, як протистоять фейкам засновник Facebook Марк Цукерберг, власник Tesla Ілон Маск та генеральний директор YouTube Сьюзен Войжітскі.
Цукерберг та чистка стрічки
Facebook давно і активно використовують як інструмент маніпуляцій. Його засновник Марк Цукерберг це прекрасно розуміє, тому не перший рік бореться із неправдивою інформацією в мережі.
«Наша мета – показувати людям найбільш важливі історії. Ми розуміємо, що вони хочуть отримувати перевірену інформацію. Ми давно працюємо над цією проблемою і серйозно до неї ставимося», – говорить він.
Ось кілька останніх оновлень в мережі, спрямованих проти фейків:
1
Пов’язані новини. Інструмент, котрий буде збирати під сумнівними новинами посилання на матеріали такої ж тематики від авторитетних видань. Себто, це чудова можливість зразу ж дізнатися, що про це пишуть інші ресурси. І зрозуміти: де правда, а де брехня.
2
Достовірні джерела. У новинній стрічці хочуть залишати публікації тільки авторитетних видань. Причому, рівень авторитетності будуть визначати самі користувачі. Для початку перелік найкращих видань складуть у США, а потім – і в інших країнах.
3
Перевірка фото та відео. Facebook запустив перевірку достовірності фото та відео користувачів. Поки що тільки у Франції, але планують робити це і в інших країнах. Як працює такий алгоритм, поки невідомо.
Пару тижнів тому Facebook вперше відзвітував стосовно роботи з видалення забороненого контенту. За допомоги штучного інтелекту протягом останніх півроку з соцмережі було видалено 1,3 млрд фейкових акаунтів та приблизно таку ж кількість постів зі спамом.
Pravda Ілона Маска
Засновник Tesla та SpaceX Ілон Маск останнім часом часто критикував ЗМІ за публікації про проблеми у своїй компанії. Можливо, це і спонукало його заявити про створення власного ресурсу, який буде визначати рівень довіри до журналістів.
«Створю сайт, де люди зможуть оцінювати кожну статтю і відстежувати в часі рівень надійності кожного журналіста, редактора та видання. Думаю назвати його Pravda», – написав підприємець у Twitter.
За словами Маска, такий сайт «не тільки повинен бути захищений від ботів, а й розкривати тих, хто використовує армії ботів для дезінформації».
Going to create a site where the public can rate the core truth of any article & track the credibility score over time of each journalist, editor & publication. Thinking of calling it Pravda …
— Elon Musk (@elonmusk) May 23, 2018
Чи буде ресурс запущено, поки під великим питанням. Але деякі журналісти вже розкритикували наміри засновника Tesla, порівнявши його із Дональдом Трампом, який також звинувачує ЗМІ у брехні через негативні публікації.
Раніше K.Fund Media писав про намір Маска створити «нову міжгалактичну медіаімперію «Thud!».
Wikipedia в допомогу
YouTube також починає боротися із фейками – під відео із описом конспірологічних теорій вони мають намір додавати посилання на статті в Wikipedia.
Генеральний директор відеохостингу Сьюзен Войжітскі впевнена, що таким чином вони зможуть показати альтернативну точку зору на події, які викликають підозру або недовіру.
Статті з Wikipedia будуть з’являтися тільки під найбільш резонансними інфоприводами. В майбутньому партнерами відеохостингу можуть стати й інші джерела інформації.
New from @YouTube – CEO Susan Wojciki announces a feature to fight conspiracy theories w/ related links to news, Wikipedia #sxsw pic.twitter.com/sLtjdQNqbu
— Maureen Fitzgerald (@movandy) March 13, 2018