HR Кремнієвої долини: кандидати, які змінюють компанії й нове в IT-рекрутингу

188
K.Fund Media
Про створення рекрутингової компанії для обслуговування світового IT-ринку в Україні та про перепони для роботи у США

Ніла Сімса називають ейчаром Кремнієвої долини. Він керуючий партнер офісу Boyden Global Executive Search у Сан-Франциско – світового лідера з підбору керівного персоналу. За 25 років досвіду на ринку його клієнтами були Google, Apple, Amazon та інші відомі компанії зі світу комп’ютерних технологій.

Під час виступу в UNIT.City Сімс розповів про те, як змінюються тенденції рекрутингу в сфері IT та про можливості українських програмістів.

Про інструменти пошуку 

В IT-індустрію мене привів Стів Джобс. Він мав вражаючу особливість: якщо йому щось було потрібно від співробітника, то він давав повірити, що ви – його найкращий друг. Але згодом ставало зрозуміло, що це не так.

K.Fund Media

Коли я шукав людей для Apple або Google, моє завдання полягало в тому, щоб знайти найкращих світових фахівців. А проте я зрозумів: не варто вимагати від кандидатів знань в усіх сферах. Важливо зосередитись на тих задачах, які вони можуть вирішити на своїй посаді.

Ейчар має володіти набором інструментів для пошуку, і для різних посад варто застосовувати різні інструменти. Підхід має відрізнятися, позаяк в IT-сфері працюють не лише програмісти, але й дизайнери, менеджери, фахівці з продажів.

Про тенденції ринку

Рекрутеру важливо завжди слідкувати за тенденціями. До прикладу, якщо раніше складно було й уявити, що віртуальна реальність може приносити дохід, то сьогодні це комерційна сфера. Окуляри Google Glass, наприклад, – корисний та затребуваний продукт.

Рекрутинг в IT-індустрії кардинально змінився з появою мережі LinkedIn; зараз пошук людей не вимагає таких колосальних зусиль, як раніше. Коли фахівець має профайл в цій соціальній мережі, його легко знайти в будь-якій точці земної кулі. Тому завдання змістилися.

Тепер важливо не просто знайти кандидата, а допомогти йому здійснити зміни в компанії. В той же час, така тенденція має свій мінус: людина без аккаунту в LinkedIn стає майже недоступною.

Про потенціал українських IT-компаній

Для українських компаній, які планують перебазуватися в США, я бачу дві основні перепони. Справа в тому, що в Америці навіть молодші IT-спеціалісти можуть претендувати на акції компанії, і для вашого бізнесу це може стати несподіванкою. Крім того, в Штатах справжні професіонали «коштують» дуже дорого.

Українські IT-інженери, які працюють на аутсорсі, на мою думку більш професійні, аніж індійські. А тим часом в Індії існує дуже потужне лоббі місцевої ІT-індустрії. Тоді як у вашій країні недостатньо ефективний державний апарат стримує надходження іноземних інвестицій.

K.Fund Media

Я бачу, що ситуація поступово змінюється. Мене здивувало те, що в Україні ніщо не нагадує про радянське минуле, люди прогресивні й надзвичайно співчутливі. Ви маєте інфраструктуру, логістику й талановитих айтішників, запитаних у США. Всі ці фактори свідчать, що у вашій країні можна створити велику рекрутингову компанію, яка зможе обслуговувати світовий ринок комп’ютерних технологій.

 

Про те, як американські стартапери справляються з труднощами, читайте в матеріалі «В США також плачуть».

Поділитися: