Хотіти не означає робити: «Наука мотивации» Брайана Трейсі

990
Shutterstock
Головні міфи про мотивацію і способи її зберегти

Мотивація – рушійна сила, необхідна для подолання прірви, що лежить між бажанням і реальними діями. Але початкова натхненність новою ідеєю допомагає зробити лише перші кроки, наголошує в своїй книзі «Наука мотивации» (російський переклад – білоруське видавництво «Попурри», 2018) знаменитий американський мотиваційний спікер Брайан Трейсі. Набагато складніше, наполягає він, залишатися мотивованим на складному шляху до мети – і описує три способи збереження мотивації і досягнення бажаного.

Але перш ніж переходити до методик «підтримання вогню», автор розвінчує головні міфи, пов’язані з мотивацією.


І хоча книга, в основу якої лягла дискусія між тренерами особистісного зростання Деном Стратлецом і самим Трейсі, рясніє заяложеними фразами про позитивне мислення і «наше життя в наших руках», читач знайде в ній справді слушні поради, які позбавлять помилкової віри в чудодійність мотивації і допоможуть не збитися з обраного шляху.

Головні міфи про мотивацію

Міф 1. Джерело мотивації – зовнішні сили

Мотивація йде зсередини, і жоден оратор або зарплата не змусять вас рухатися до мети. Внутрішня мотивація заснована на відчутті власної компетенції. Тому лише віра в свої сили і чітке бачення бажаного результату допоможуть віднайти це відчуття. Разом з діями воно і веде до мети.

Міф 2. Люди мотивовані від народження

Так, відносини в родині впливають на ставлення людини до життя, цілей і самооцінку. Але ніхто не народжується мотивованим до нових звершень, це набута якість. Самосвідомість прямо пов’язана з мотивацією, і залежить від того, ким ми хочемо себе бачити, ким бачимо себе зараз і різницею між цими образами.

Брайан Трейсі (зліва)
Брайан Трейсі (зліва). Flickr

Занадто великий контраст між ними позбавляє нас мотивації, але якщо невпинно працювати над любов’ю до себе і своїм розвитком – це можна змінити.

Міф 3. Здобувши мотивацію одного разу, можна без зусиль зберегти її назавжди

Мотивацію необхідно щодня підкріплювати. Відроджувати в пам’яті свої моменти слави, а також емоції, які вони викликали. Згадали ці приємні й радісні відчуття? Їх можна повторити. Так ви підживлюєте свою мотивацію знову і знову.

Міф 4. Головне – це мотивація. Набути її – означає досягти мети

Людей приваблює ідея про те, що можна досягти успіху не працюючи, а лише сильно бажаючи його. Але досягнення мети – це довга низка дій, які поряд з бажанням і сильною мотивацією ведуть до результату.

Як зберегти мотивацію

Спосіб 1. Ведіть позитивний внутрішній діалог

Наодинці із собою ми можемо оголити свої слабкості й інстинктивно починаємо думати про тривоги і труднощі, з якими стикаємося, і впускаємо в свої думки страхи і сумніви. Але якщо спробувати надати позитивного тону своєму мисленню, це допоможе зберігати впевненість і мотивацію до нових звершень на всьому шляху.

Переконайте себе в досяжності мети
Переконайте себе в досяжності мети. Shutterstock

Іншими словами – це самонавіювання, за допомогою якого ви переконуєте себе, що мета досяжна і вам все до снаги, а отже, не варто боятися.

Спосіб 2. Працюйте на довгострокову перспективу

Сучасна людина звикла до блискавичних результатів, швидких і легких рішень. Ми не хочемо ламати голову над довгостроковою перспективою, а без видимих результатів роботи починаємо втрачати мотивацію.

Але досягнення цілей – це марафон, а не спринт

Спочатку слід дати собі установку на довгу дистанцію, приділяти багато часу роздумам про майбутнє і на основі цих думок планувати поточні дії. Усвідомивши, що працюєте на перспективу, зможете позбутися від розчарування через відсутність швидкого результату і не втратити первинний запал.

Спосіб 3. Виховуйте в собі завзятість

Труднощі послаблюють віру в себе. І щоб зберегти мотивацію, потрібно підготуватися до них заздалегідь. Від самого початку сказати собі, що попереду чекають неминучі проблеми, усвідомити, що невдачі боляче ранять, але вони трапляються з усіма. Але що б не сталося, ви встанете на ноги і знайдете вихід із ситуації і продовжите рухатися до мети. Ця готовність до труднощів допоможе зберігати мотивацію незважаючи ні на що.

Що б не сталося, ви знайдете в собі сили рухатися далі
Що б не сталося, ви знайдете в собі сили рухатися далі. Shutterstock

Про те, що допоможе подолати внутрішні бар’єри на шляху до мети, – в книзі Брайана Трейсі «Поверь в это – сделай это!»

Поділитися: