Харківські стартапи: 5 вцілілих

1161
weloveua.com
Книги, котрі можна дивитися, додаток для Gmail, сервіс для обробки фотографій, мобільний гайд для івентів та довідник таксі

Харківські підприємці неодноразово починали стартапи з прицілом на весь світ. Деякі з них злетіли, але більшість кануло в небуття.
K.Fund Media підібрав п’ять загартованих проектів, що народжені в Харкові. Раніше ми писали про найцікавіші стартапи Одеси, Вінниці та Донецька.

Олег Фонарьов, Cine-Books

Кінокомпанія видає та екранізує світові бестселери в унікальному форматі. Книги можна читати, слухати і навіть дивитися.

«Ви помічали, що книги завжди кращі за фільми? Але книги важко читати!», – зауважує СЕО стартапу Олег Фонарьов.

Олег Фонарьов
Олег Фонарьов. facebook.com

Його проект Cine-Books, який об’єднує книжкову та кіноіндустрію за допомогою ІТ-технологій, стартував у 2013 році. За п’ять років зняли 13 кінокниг за творами класичних авторів.

«Сучасному поколінню візуалів технологія Cine-Books дозволяє «поглинати» книги (або історії) у подібний спосіб як фільми, або перемикатися в інші режими, коли це потрібно», – пояснює Фонарьов.

Платформа дозволяє об’єднатися незалежним гравцям ринку: авторам історій, мультимедіа-студіям та інвесторам, щоб виготовляти та монетизувати свій контент.

У планах на 2018 рік – вихід на ринки країн Північної Америки, Великобританії, Австралії та ін.


Максим Макаренко, Docsify 2.0

Web-додаток, котрий вбудовується в інтерфейс Gmail та допомагає відслідковувати відкриття електронних листів, кліки за посиланнями, завантаження вкладень.

CEO проекту Максим Макаренко – «продажник» зі стажем. Він неодноразово стикався з ситуацією, коли відправляв клієнту лист з комерційною пропозицією, портфоліо та прайсом, а відповіді не отримував.

Максим Макаренко
Максим Макаренко. facebook.com

IT-рішенням для себе та колег по цеху стало створення в грудні 2016 року beta-версії Docsify. У 2017 році вийшло оновлення, що покращує функціонал додатка.

«Сервіс допомагає зекономити масу часу, оскільки клієнт знає в деталях все, що відбувається з його листами. Це дозволяє виставляти пріоритети в роботі з клієнтами, автоматизувати частину рутинних завдань та підвищити відсоток закритих угод і зекономити робочий час», – говорить Макаренко.

Виведення стартапу на ProductHunt (веб-сайт, який дозволяє користувачам ділитися та знаходити нові продукти – K.Fund Media) допомогло збільшити кількість користувачів в десятки разів.

Макаренко розповідає, що зараз в них є клієнти практично у всіх куточках світу, але пріоритетними є ринки – США, Канада, Європа, Австралія, Індія, Бразилія.


Євген Шпіка, Pics.io

Сервіс з технологією обробки важких графічних форматів у браузері та інтеграції їх в «хмару».

Один з найстаріших онлайн-проектів Харкова. Ідея його створення виникла у Євгена Шпіки влітку 2011 року. Він тоді працював у американській компанії, яка займалася digital imaging в сфері медицини. У вільний час Шпіка захоплювався фотографією.

Євген Шпіка
Євген Шпіка. facebook.com

Його проект Pics.io дозволяє управляти бібліотеками медіафайлів: фото, відео, аудіо, шрифти, файли Photoshop, Sketch.

«Ми підтримуємо формати понад 400 різноманітних камер. І наш продукт дозволяє виконувати конвертацію зображень просто у браузері, без завантаження на наші сервери», – розповідає Шпіка.

Перший рік Шпіка вкладав свої гроші, а потім в три раунди залучив $200 тис. Два роки тому проект «вийшов у плюс». Монетизація йде завдяки передплатній моделі, при цьому основні клієнти живуть у США.

У 2017 році до Шпіки надійшло відразу три пропозиції щодо продажу сервісу, але поки він «не знайшов свого ідеального покупця».


Андрій Дехтяр, Rozdoum (сервіси Eventor і WatchTower)

Мобільний гайд для організаторів і учасників різноманітних конференцій.

У нинішньому вигляді Eventor існує з 2015 року – до цього два роки була beta-версія.

«Зараз у нас stealth mode (режим невидимки). Користувачі є, продажі якісь є, але ніхто цим цілеспрямовано не займається.

Андрій Дехтяр
Андрій Дехтяр. facebook.com

Для Eventora потрібен двигун + інвестиції в розмірі $30-50 тис. на маркетинг», – говорить СЕО аутсорсингової компанії Rozdoum Андрій Дехтяр.

За його словами, зараз компанія зосереджена на новому стартапі WatchTower: консолідація даних між різними засобами управління проектами – Asana, Basecamp, Wrike, SmartSheet, TargetProcess – в одному місці. Його Дехтяр презентував у Португалії.


Денис Покаліцин, OnTaxi

Довідник служб таксі України в одному додатку.

За два роки роботи OnTaxi довелося 37 разів змінювати дизайн і «допилювати» функціонал. Причина: жорстка конкуренція.

Денис Покаліцин
Денис Покаліцин. facebook.com

«Зусилля команди зосереджені на високому рівні підтримки користувачів, просуванні та вдосконаленні програмного продукту», – розповідає СЕО мобільного додатку для виклику таксі Денис Покаліцин.

За його словами, зараз користувачами програми є жителі великих міст: Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Запоріжжя, Вінниці.

Поділитися: