➔ Характер та кар’єра: як виявити свої недоліки. Частина III

Важливо визначити потенційні зони ризику. Коли ситуація змінюється – наприклад, у вас новий начальник, ви отримали підвищення або перейшли в іншу компанію, – на перше місце можуть висуватися інші якості, і в залежності від обставин вони можуть бути більш-менш проблемними. Наприклад, багата уява може зіграти вам на руку, якщо ваша позиція передбачає інновації або ваш бос постійно шукає нові можливості, але ця якість буде діяти проти вас, якщо ви ризик-менеджер або у вас консервативний начальник. Нерідко «темна сторона» особистості проявляється під впливом стресу – він виснажує когнітивні ресурси і знижує рівень самоконтролю. Але і коли ви занадто розслаблені, у вас можуть проявитися зазвичай приховані негативні риси.

Наступний крок – нейтралізувати неоднозначні властивості характеру, змінивши поведінку.

 

Нехай в центрі уваги побуде ваш колега або підлеглий. Shutterstock

Дійте методом підбору: відстежте реакцію оточуючих, скорегуйте поведінку, оцініть результат і т.д. Сенс не в тому, щоби змінити свій характер, а в тому, щоби зуміти себе зупинити в потрібний момент.

Іноді варто освоїти нову модель поведінки. Наприклад, якщо ви відзначаєтеся замкнутістю, а навколишні часто не можуть зрозуміти вашої позицію, візьміть собі за правило висловлюватися на кожній нараді, висловлюйте свою думку, не утримуйтеся від оцінок. Деякі кроки допоможуть притупити небажані якості. Наприклад, якщо ви схильні привертати до себе увагу («театральність»), уникайте ситуацій непотрібного спілкування і не беріть на себе презентацій – нехай в центрі уваги побуде ваш колега або підлеглий. Згодом вам буде легше даватися нова манера. Підвищиться ймовірність, що вона перетвориться на звичку.

Пам'ятайте, що репутація – один з головних чинників розвитку кар'єри

Можна вважати це лакуванням, але ваше зростання залежить від того, як вас сприймають інші. Коли про вас формується негативне враження, ваші якості стають бар’єром для успішного просування і ефективного керівництва. На жаль, якісь дрібниці – ігнорування зворотного зв’язку, якщо ви самовпевнені, імпульсивна реакція на неприємний лист, якщо ви емоційні, або невиправдана захопленість дивними ідеями, якщо у вас багата уява, – можуть завдати непоправної репутаційний шкоди.

Управляти своїми якостями непросто. Багато хто хоче змінитися, не докладаючи зусиль. Якщо ви виділили ті якості, які допоможуть вам просунутися, скоригували свою поведінку і продовжуєте змінюватися у відповідь на критичні зауваження, ви значно зміцните свою репутацію, а з нею – і кар’єру, і лідерський потенціал.

 

Література:

1. Michael B. Arthur, Svetlana N. Khapova, Julia Richardson, An Intelligent Career: Taking Ownership of Your Work and Your Life, 2017

2. Секрет коммуникации: как заставить деловые связи работать на вас

3. Читай по губам: как говорить так, чтобы вас услышали

4. Former Treasury Secretary Paulson: Be Ready to Change Course

Поділитися: