Говорячи про фактори кар’єри, найчастіше згадують сильні сторони: інтелект, здатність до навчання, амбіційність, вміння будувати відносини. Про це пише Томас Чаморро-Премузік (Tomas Chamorro-Premuzic) – професор психології бізнесу в Лондонському університетському коледжі та Колумбійському університеті, гендиректор Hogan Assessment Systems.

Але чесноти завжди йдуть в комплекті із недоліками: часом нешкідливими, часом навіть корисними, а часом небезпечними для людини та організації.

Два десятиліття тому психологи Роберт і Джойс Хоган склали список із 11 «сумнівних» якостей: від емоційності до старанності, що у своїх крайніх проявах дуже схожі на поширені розлади особистості.

В організаційній психології він став популярним методом виявлення проблемних якостей.

Результати профайлінгу декількох мільйонів співробітників, керівників та лідерів компаній показали, що у більшості з нас проявляються щонайменше три сумнівних властивості з цього списку, а близько 40% знаходяться в зоні ризику за однією або двома – навіть якщо поки вони успішні та ефективні. Такі люди часто поводяться некоректно.

Багато керівників не помічають своїх слабкостей, коли їх кар’єра на зльоті. Деяким здається, що просування по службі – це індульгенція поганим звичкам. Однак, врешті-решт, недоліки можуть погубити їх кар’єру, а разом із нею, можливо, і команду, та навіть і компанію. Наприклад, для обережного керівника головне – безпека, і він до такої міри уникає ризику, що прогрес та інновації стають неможливими. Емоційний керівник запалює своїм ентузіазмом, але його поведінка непередбачувана, через що оточуючим важко мати з ним справу. Старанний начальник зосереджується на деталях і прагне все робити на відмінно, але ця риса може обернутися прокрастинацією та нав’язливим перфекционизмом.

Результати багаторічних досліджень свідчать, що після 30 років змінити себе важко. Але, практикуючи усвідомлену поведінку та ставлячи перед собою цілі, можна контролювати поведінку таким чином, щоби неоднозначні риси характеру менше виявлялися в критичних ситуаціях.

Характер та кар’єра: зрозуміти свій «темний бік». Частина II

 

Література:
Поділитися: