Характер нордичний: 3 корисних лайфхаки для успішного ведення переговорів

260
ted.com
Добірка лекцій TED про те, як робити зустрічі ефективнішими

Чому деякі зустрічі – бездумне гаяння часу, що робити у стресових ситуаціях, аби не зашкодити собі, і навіщо вести переговори на ходу та як правильно це робити.

Вчіться казати «ні»

Зустрічі безумовно важливі, але деякі з них крадуть наш час. Напевно, вам доводилося відвідувати заходи, після яких у голові виникало лише одне питання – навіщо я тут був? Менеджер з інформаційної безпеки Девід Грейді називає це «синдромом безумної згоди»: люди погоджуються ходити на різноманітні івенти, часто не замислюючись, яку вони принесуть їм користь. У своїй лекції він ділиться ідеями, як позбавити себе цієї залежності.

Плануйте невдачі

Усі ми потрапляємо у стресові ситуації. Як правильно, це буває несподівано та застає нас зненацька. У момент стресу мозок виробляє кортизол – речовину, яка пришвидшує серцебиття, змінює рівень адреналіну у крові та затьмарює думки. Ми губимося і можемо наробити дурниць. Нерідко це трапляється і під час переговорів, адже багато з них від самого початку передбачають стресову ситуацію та вимагають вміння впоратися зі своїми емоціями. Невролог Деніел Левітін розповідає, як уникнути помилок у таких ситуаціях та навіщо передбачати наперед свої невдачі.

Геть з офісу

Люди сидять більше 9 годин на день, и це їх буквально вбиває, каже письменниця Нілофер Мерчант. Сидіння на місці вона називає палінням нашого покоління і закликає відмовитися від цього заняття. «Ведіть переговори на ходу», – радить Мерчант. З її лекції можна дізнатися, як вона сама використовує цей лайфхак і в чому плюси такого підходу.

Поділитися: