Хакери викрали дані 57 млн ​​клієнтів і водіїв Uber

128
incimages.com
Компанія більше року приховувала інформацію про інцидент, заплативши $100 тис. за мовчання

У вівторок, 21 листопада, американська компанія Uber офіційно заявила генеральному прокурору Нью-Йорка і Федеральній торговій комісії США про хакерську атаку, яка сталася понад рік тому, в жовтні 2016-го.

Хакери отримали доступ до хмарного сервісу Uber, звідки вони вкрали особисті дані 50 млн клієнтів компанії і 7 млн ​​водіїв, у тому числі номери 600 тис. американських водійських посвідчень.

Згідно із законом, компанія була зобов’язана одразу повідомити про інцидент регуляторам і постраждалим водіям.

Замість цього, Uber спробував приховати факт злому від громадськості, заплативши хакерам за мовчання і невикористання викрадених даних $100 тис.

Генеральна прокуратура Нью-Йорка вже почала розслідувати факти, що виплили, а на компанію подали до суду за недбалість у поводженні з особистими даними клієнтів.

Нахабний новатор: історія Тревіса Каланіка і компанії Uber з книги «Дика гонка»

Одночасно Uber звільнив начальника служби безпеки Джо Саллівана і його помічника. Саме вони спочатку приховали факт злому і заплатили хакерам за мовчання.

Компанія найняла радником Метта Олсена, колишнього начальника юридичного управління Агентства національної безпеки США і екс-директора Національного центру США з боротьби з тероризмом. Він займатиметься посиленням системи безпеки компанії.

Крім того, Uber звернулася до послуг компанії Mandiant, що спеціалізується на кібербезпеці, для розслідування факту злому.

За офіційної версією, співзасновник і колишній гендиректор Uber Тревіс Каланік дізнався про викрадення даних компанії через місяць після хакерської атаки. Сам він відмовляється коментувати цей інцидент.

Як ми писали раніше, Uber готова обмежити робочий день водія, щоб уникнути заборони працювати в Лондоні.

А 12 листопада рада директорів найбільшого онлайн-сервісу таксі схвалила інвестиційну пропозицію консорціуму SoftBank.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: