Хакери грабують банки через міжнародну систему SWIFT-платежів

183
news.bitcoin.com
Унаслідок дій зловмисників російський банк втратив $6 млн, а індійський банк City Union Bank – $2 млн

Хакери знайшли новий спосіб грабувати банки – через міжнародну систему SWIFT-платежів. Останньою жертвою зловмисників став індійський банк City Union Bank, який заявив про крадіжку близько $2 млн у цю неділю.

Невідомі зламали систему та спробували вивести гроші через три неавторизовані «шахрайські транзакції». Першу операцію на суму $500 тис. направили в Дубаї через нью-йоркський рахунок у банку Standard Chartered. Банк зумів вчасно заблокувати переказ і врятував гроші.

Подібного не скажеш про останні дві транзакції – у Китай ($1 млн) та Туреччину ($372,15 тис.). Останній переказ заблокував сам одержувач, сказано в заяві банку.

«Це стандартна кібератака міжнародних кіберзлочинців», – повідомив генеральний директор City Union Bank Н. Камакоді.

Тест: чи підготовані ви до кібератаки?

Глава кредитної установи «не побачив ніяких доказів причетності персоналу», але впевнений у вині власників рахунків, на які зловмисники відправили гроші. Тепер Камакоді має намір зміцнити внутрішні системи моніторингу банку.

Ще однією жертвою хакерів став один з російських банків, повідомив Центральний банк Росії. Минулого року шахраї вкрали близько $6 млн, здійснивши «одну успішну атаку на робоче місце оператора системи SWIFT-переказів», сказано в заяві кредитної установи.

Невідомі увійшли до системи та перенаправили гроші на власні рахунки. ЦБ Росії не назвав ім’я потерпілого банку.

Сам оператор SWIFT-платежів жодного разу не стикався з хакерськими атаками платіжної системи, повідомила прес-секретар компанії Наташа де Теран. Натомість оператор «пропонує допомогу постраждалим у забезпеченні безпеки кіберсередовища».

Центробанк Нідерландів вирішив побороти загрозу кібератаки, найнявши хакерів для посилення кібербезпеки.

Ресурс Воррена Баффета Business Wire став жертвою хакерської атаки.

 

Джерело: Reuters.com
Поділитися: