Гроші та успіх: 11 фактів про Воррена Баффета

451
Medium.com
Знаменитий інвестор надає перевагу довгостроковим вкладенням, а не «швидким грошам»

87-річний Воррен Баффет посідає четверте місце у списку найбагатших людей планети, але веде досить скромний спосіб життя. Вартість його будинку в Небрасці не перевищує 0,001% від його статків, а сам він ніколи не витрачає більше ніж $3 на щоденний сніданок в МакДональдсі.

Фінансовий успіх Баффета не був несподіванкою: він почав операції з цінними паперами у віці 11 років, а до 16 років зумів заробити капітал, еквівалентний сьогоднішнім $53 тис. Сьогодні статки Воррена Баффета оцінюються в $77 млрд. Однак, незважаючи на видатні фінансові досягнення, він не вважає, що успіх вимірюється грошима.

«Особисто для мене мірилом успіху є кількість люблячих мене людей. А найкращий спосіб завоювати симпатії – бути гідним любові», – стверджує Баффет. Ділові інтереси Воррена Баффета надзвичайно різноманітні.

Баффет не вважає, що успіх вимірюється грошима. businessinsider.com

Поряд з великими успішними підприємствами він часто інвестує в невеликі компанії, наприклад, у виробників взуття для боулінгу, ножів або мішків для пилососів.

Або в популярну американську енциклопедію World Book, яка відзначила цього року 100-річний ювілей.
Знаменитий інвестор досить часто купує підприємства, що переживають далеко не кращі часи. Баффет надає перевагу довгостроковим вкладенням, а не гонитві за «швидкими грошима». Він переконаний, що подібна стратегія допомагає йому в придбаннях – власники безлічі підприємств розглядають його компанію Berkshire Hathaway як єдино можливого покупця бізнесу.

Найкращий спосіб завоювати симпатії – бути гідним любові

До речі, саму Berkshire Баффет придбав ще в 1965 році, і з того часу кожні вкладені в неї $100 перетворилися на  $2 млн.

З World Book спочатку все йшло досить непогано – в 1990 році прибуток видавництва склав $32 млн. Але з поширенням комп’ютерів та інтернету продажі паперової енциклопедії різко впали, відповідно, істотно знизилися прибутки. Проте Баффет донині не втрачає надії повернути видавництву колишню славу. World Book, як і раніше, видає друковану версію енциклопедії, яку можна придбати в роздрібній торгівлі за $999, а в серпні поточного року були запущені мобільний застосунок та онлайн-портал, передплата на які коштує всього $7,95 на місяць.

Інвестор надає перевагу довгостроковим вкладенням. ruleoneinvesting.com

За перші кілька місяців передплату придбали понад 10 тис. користувачів. Поступово справи World Book стали налагоджуватися.

Скорочення витрат призвело до збільшення маржинальності бізнесу, компанія показала зростання виторгу на 9%, а операційний прибуток, якщо порівняти з кінцем 2014 року, зріс на 40%. І цілком ймовірно, що стратегія Баффета спрацює і цього разу.

Кілька незвичайних фактів про Воррена Баффета

1

Перші акції він придбав у віці 11 років за ціною $38 за штуку.

2

У підлітковому віці Баффет заробляв близько $175 в місяць – більше, ніж його шкільні вчителі – доставкою газети Washington Post. Крім того, він продавав м’ячі для гольфу та поштові марки, полірував машини, а також організував бізнес на автоматах для пінболу.

3

Він не вступив до Гарвардської бізнес-школи, одначе був настільки впевнений у своєму успіху, що заздалегідь сказав своєму другові: «Приєднуйся до мене в Гарварді». «Мені було 16, але мій емоційний вік ледве сягав 9 років», – сказав він пізніше в одному з інтерв’ю.

Успіх не завжди приходить одразу. Newsweek

Змушений вибирати інший навчальний заклад, він вступив до Колумбійського університету, де було достатньо лише письмової заяви про зарахування.

4

Його кумир Бенджамін Грем, автор книги «Розумний інвестор», спочатку відмовився взяти Баффета на роботу, оскільки останній… не був євреєм. Однак Баффет проявив наполегливість і зрештою домігся свого.

5

Баффет витратив $100 на курс Дейла Карнегі з ораторського мистецтва. У 21 рік думка про виступ перед аудиторією викликала у нього страх і кошмари.  Загалом ця інвестиція була вигідною, позаяк допомогла зробити пропозицію його майбутній дружині.

6

Він живе в скромному п’ятикімнатному будинку в Небрасці, купленому в 1956 році за $31,5 тис. На сьогодні вартість будинків на одній вулиці з Баффетом стартує від $2 млн.

7

Баффет успішно уникає сучасних технологій. На його робочому столі ви не побачите комп’ютера, а замість смартфону він надає перевагу звичайному телефону. Єдиний email у  своєму житті він відправив Джеффу Рейксу (екс-директору бізнес-підрозділу Microsoft), проте часто грає в бридж з Біллом Гейтсом.

8

80% свого часу він присвячує читанню. Ось 5 книг про інвестиції і цінні папери, які він рекомендує.

9

99% своїх статків Воррен Баффет заробив після 50 років. І, схоже, не збирається зупинятися на досягнутому.

Баффет часто грає в бридж з Біллом Гейтсом. CNBC.com

10

У 2010 Воррен Баффет разом з подружжям Гейтс започаткував філантропічну ініціативу The Giving Pledge, мета якої — спонукати найбагатших людей світу пожертвувати більшу частину свого майна на доброчинність. Сьогодні ініціативу підтримали понад 150 відомих мільярдерів, серед яких Девід Рокфеллер, Майкл Блумберг, Марк Цукерберг, Брайан Ческі (AirBnb) та багато інших. Особисто Баффет протягом останнього десятиліття пожертвував на благодійність понад $27 млрд.

11

За право пообідати з Баффетом можна поборотися в рамках щорічного благодійного аукціону, який проводиться з 2000 року. У минулому році переможець заплатив за ланч з кумиром близько $3,4 млн.

 

За матеріалами: BusinessinsiderBloomberg
Поділитися: