Гра в картинки: як Бовсуновський заробляє на розмальовках

283
K.Fund Media
Продукція української компанії O’Kroshka продається в Ізраїлі та Азербайджані

Метрове полотно розмальовки лежало в дитячій кімнаті посеред різних різнощів. Воно одразу ж привернуло увагу Володимира Бовсуновського.

«Дітям із Польщі привезли. Його можна закріпити на стіні або розмальовувати лежачі на підлозі», – пояснив приятель тоді ще менеджеру компанії гуртової торгівлі сувенірами та господарськими товарами.

Малювати Бовсуновський любив із дитинства, тому одразу оцінив перспективу ідеї великої розмальовки.

Формування концепції

Бовсуновський довго мріяв про самостійний бізнес. Побачена розмальовка підштовхнула його до думки про імпорт подібних полотен.

«Авжеж, сама продукція не є новою. Розмальовки-віммельбухи виробляють і в Німеччині, й у Франції, і в Голландії, і в Китаї, і в Америці. Я прорахував економіку майбутнього підприємства та зрозумів, що тут у нас нікому не буде потрібна розмальовка за 500 та більше гривень. Але чому б не виробляти самому?», – згадує підприємець.

Він припустив, що розмальовки матимуть стабільний попит, тому що батьки рідко відмовляють дітям у подарунках

Такий товар належить до сфери спонтанних покупок, тому його можна буде продавати скрізь: і в супермаркеті, і на заправці.

Вдалий старт

Свою компанію Бовсуновський вирішив назвати O’Kroshka. Початком роботи офіційно вважається фестиваль «У пошуках Made In Ukraine», який відбувся 2015 року. Підприємець готувався до нього чотири місяці.

K.Fund Media

«Коли ми почали працювати, я вклав трохи більш, ніж 50 тис. грн, які витратив на друк перших накладів, закупівлю обладнання, участь у першому фестивалі. Необхідні кошти для запуску дала моя родина», – згадує він.

За перші два дні фестивалю 40% інвестицій повернулися.

Повністю проект окупився вже в грудні. За рік роботи компанія отримала майже 1 млн грн.

Стрибок курсу диктував свої умови: папір, картон, фарби імпортні. З 2015 року продукція компанії подорожчала на 10-14 % – до 85-100 грн за одну розмальовку. За словами Бовсуновського, щоби трохи стримати ціни, збільшили наклади.

Концентрація на збуті

У серпні 2015 року конкурентів у стартапу не було. Але вже в грудні з’явилася OZZO – компанія з подібним товаром.

Що O’Kroshka вважає своєю конкурентною перевагою?

«Наш продукт створюють виключно українські художники: Ольга Сульжук, Андрій Андреєв, Павло Юрчук. Ми суттєво відрізняємося стилем, напрямом, наш асортимент ширший», – перелічує Бовсуновський.

o-kroshka.com.ua

«Основна відмінність розмальовок O’Kroshka – їхній розмір. Вони величезні, що цілком логічно – діти полюбляють малювати на великих площинах — на шпалерах, наприклад, — і ці розмальовки ідеально пристосовані для такої активності», – говорить керівник Книжкового напряму Yakaboo.ua Артем Литвинець.

Крім того, зазначив він, з таким форматом зручно працювати «колективно» – за необхідності така розмальовка легко перетворюється на цікаве заняття або гру для двох-трьох дітей.

Окрім Yakaboo.ua O’Kroshka співпрацює практично з усіма основними гравцями книжкового ритейлу: «Буквою», «Книгарнею Є», «Книголендом», «Якабу», наявні вони також і в «Читайці» на Петрівці. Продаються й у мережах канцтоварів «Сократ» та «Папірус», у торгових центрах. Загалом їх розмальовки представлені у двохстах магазинах.

Орієнтація на експорт

У подальших планах розширення продажів шляхом виходу на мережі АЗС. «З однією мережею ми вже домовилися», – ділиться підприємець.

K.Fund Media

Він не приховує, що після виходу конкурентів на ринок багато уваги почав приділяти експорту продукції. Компанія вже продає в Ізраїлі та Азербайджані – створили розмальовку-мапу кожної з цих країн. Понад рік продається на Amazon.

Зараз Бовсуновський придивляється до ринку Туреччини.

«Завдяки стрибку валют наші розмальовки зараз дуже конкурентні у світі, є сенс виходити на зовнішні ринки, не зациклюватися на внутрішньому», – підсумовує він.

Поділитися: