Город на підвіконні: як Катерина Безжон робить бізнес на травах

418
K.Fund Media
Знаходити клієнтів допомагають різноманітні ярмарки і фестивалі

Історія бізнесу Kitchen & Garden розпочалася три роки тому. Тоді 20-річна студентка Катерина Безжон купила на стипендію в розмірі 700 грн насіння пряних трав, горщики та грунт. Ці гроші окупилися їй на першому ж ярмарку, за перші три години. Теплиці будувати не довелося —батьки Катерини займалися вирощуванням квітів на зріз. Однак свою нішу Безжон обрала сама – міні-город на підвіконні із пряно-ароматичних рослинок.

«Це трави не до супа і борща, а радше до м’яса і до різних напоїв. Найстандартніші – розмарин, тим’ян і м’ята, це той набір, який має бути основним», — розповідає підприємниця.

Вимогливі рослини

Безжон має профільну освіту – закінчила Національний університет біоресурсів і природокористування, факультет лісового і садово-паркового господарства. Влітку у найспекотніші періоди її робочий день починається з 6-ї ранку, адже в теплицю, коли вона нагріється, складно зайти. Та й поливати рослини треба або рано вранці, або пізно ввечері.

K.Fund Media

«Якщо поливати вдень рослинку – крапелька виходить як лінза. Сонце потрапляє, і може обпалювати листочок. І ще  – всі пори на листочку закриваються на день, щоб не випаровувалась волога.

А коли вже  прохолодніше, або вранці, рослина може більше наситися вологою».

Знаходити постійних та залучати нових клієнтів допомогає сторінка у соцмережі та різноманітні ярмарки і фестивалі, куди Безжон приїжджає зі своєю продукцією.

Непередбачувані покупці

Безжон ще вивчає вподобання своїх покупців.
«На одному з ярмарків розібрали всю полуничну м’яту. Всі приходять і кажуть, яка класна, яка пахуча! Ну й на наступний ярмарок я теж її багато беру. А вона нікому не подобається! Всі беруть тільки апельсинову, кажуть: яка вона класна. Три роки поспіль їжджу на фестивалі, ярмарки і ніколи не вгадую.

Збільшуються об’єми – збільшуються витрати

Лимонний тим’ян – він всім подобається. На один з ярмарків я його взяла, так розкупили весь звичайний. Я не знаю, як відслідкувати!», – бідкається підприємниця.

Сьогодні її замовники – ресторани та PR-компанії, а також роздрібні покупці, серед яких переважно жінки 25-45 років.
Одним із своїх досягнень Катя вважає те, що у неї замовляють корпоративні подарунки на сотні одиниць. І у якому б ярмарку Безжон не брала участь, кожна третя людина знає назву її компанії – Kitchen & Garden.

Етап Нестабільний бізнес

Перша ярмарка коштувала Безжон 500 грн. Зараз завдяки красивому оформленню вітрини, інколи її запрошують на виставки і безкоштовно. Усі соцмережі вона веде самостійно, фото та написання текстів – теж у компанії самі роблять.

Ціну за перший горщик Безжон поставила без особливих розрахунків — 35 грн за горщик розміром 300 мл. Зараз горщик розміром в 1 л Бежон оцінює у 95 грн. Тепер вираховує вартість ярмарок, які з кожним роком дорожчають, плюс транспортні витрати, оплата праці робітників. На постійній основі у Бежон працює дві людини, в сезон і перед святами – 4-5.

K.Fund Media

«На початку ти робиш все самотужки, зараз розумієш –  щоб встигнути більше треба наймати людей. Збільшуються об’єми, збільшуються витрати». Щомісячні оберти Kitchen & Garden залежать від сезонності.

Іноді на місяць може бути 5-10 замовлень, а перед святами їх десятки. Віддавати рослини на продаж у супермаркети Катерина не хоче, адже вважає, що там для них недостатньо світла і догляду. Але от мати власну мережу квіткових магазинів – це мрія Катерини Безжон. Щоб були вони стильні, з великим асортиментом.

Не квіткові бутіки для заможних, а доступні квіткові крамниці

«Читаєш багато інформації про закордонні сімейні справи. Душевно. Я б, наприклад, дуже хотіла власний магазин квітковий, як є за кордоном. Я минулого року була в Парижі . Там дуже багато магазинів в самому місті, де є і садові рослини, і для балкона, і зріз. Ці магазини там дуже атмосферні. В нас в Києві таких немає, з таким асортиментом. Хотілося б квіткову культуру розвинути в місті», – каже підприємниця.

Поділитися: