Google запропонував ранжувати торговців-конкурентів через аукціон

168
lepel-lepel.de
Щоб не платити EUR2,4 млрд штрафу за монополію, Google запропонував розміщувати інші торгові майданчики через аукціон

Пошуковий гігант, який до 28 вересня повинен виконати рішення Євротрібунала, пропонує зрівняти конкурентне поле при порівнянні покупок. Інші торгові майданчики вважають цей варіант неадекватним.

Правоохоронні органи Євросоюзу чекають результату справи, щоб отримати прецедент для розслідувань в тих секторах, де Google домінує – в тому числі онлайн-карти і пошук турів.

29 серпня Google озвучив свою пропозицію: конкуруючі майданчики зможуть брати участь в торгах в будь-якому місці в розділі торгових оголошень Product Listing Ads.

Єврокомісар з питань конкуренції Маргрете Вестагер зазначила, що поки рано говорити, чи буде прийнятий цей варіант: «Ми орієнтуємося на реакцію ринку».

Вам буде цікаво: Єврокомісія оштрафувала Google на рекордну суму в EUR2,4 млрд за зловживання монополією

Відгуки чотирьох або п’яти конкурентів на пропозицію Google вкрай негативні. Три роки тому пошуковик пропонував інший варіант, який відкинули остаточно. Тоді він пропонував резервувати дві верхніх позиції під свою рекламу; зараз встановив собі мінімальну ціну – ставки аукціону мінус операційні витрати, що теж не влаштовує конкурентів.

Британський сайт порівняння цін Foundem, за скаргою якого ЄС почав розслідування в 2010 році, різко проти аукціонів: «Якщо Google не розділить свої компанії із загальним і спеціалізованим пошуком, участь конкурентів в таких аукціонах просто створить новий антиконкурентний бар’єр».

Нагадаємо, якщо Google до 28 вересня не припинить зловживання, його материнської компанії Alphabet доведеться заплатити штраф в 5% середньодобового світового обороту, або близько $12 млн за кожен день в день (виходячи з $90,3 млрд обороту Alphabet за 2016 рік).

 

Джерело: Reuters
Поділитися: