Google закриє свою соціальну мережу Google+ у серпні 2019 року

417
www.reuters.com
Користувачі вже можуть завантажити архів своїх даних

Американська корпорація Google закриє свою соціальну мережу Google+ у серпні 2019 року. Таке рішення ухвалили через непопулярність соцмережі, а також проблеми з безпекою, повідомив Reuters.

Як заявив Google, сьогодні близько 90% користувачів Google+ проводять у соцмережі лише п’ять секунд. Пошуковий гігант ухвалив рішення закрити сервіс через «низький рівень використання» для простих користувачів, але залишити версію для корпоративних клієнтів.

Google пообіцяв перетворити Google+ на «захищену корпоративну соціальну мережу» і розробити нові функції для бізнес-користувачів.

Час змін: вісім оновлень від Google з конференції Google I/O 2018

Акцент на безпеці не здається дивним з огляду на масовий витік даних.

Пошуковий гігант підтвердив, що в березні 2018 року було зафіксовано витік персональних даних понад 500 тис. користувачів Google+. Через системну помилку доступ до детальних даних профілів отримали сторонні розробники – близько 438 додатків.

У Google стверджують, що не знайшли зловживань даними користувачів або зломів кібербезпеки, тому усунули помилку в березні й вирішили не повідомляти користувачам.

Reuters упевнений, що пошуковий гігант боявся потрапити під вогонь через скандал навколо Facebook і британської аналітичної компанії Cambridge Analytica, яка зберігала і аналізувала дані близько 87 млн ​​користувачів Facebook без їх відома.

Gmail
www.theverge.com

Тепер Google має намір обмежити розробникам доступ до даних Gmail та гаджетам на Android.

Підрядників позбавлять доступу до журналу викликів і СМС і заборонять відстежувати взаємодію контактів за допомогою Android Contacts API.

Зміни також торкнуться поштового сервісу Gmail. Пошуковий гігант вирішив обмежити доступ до даних додатка для сторонніх програм, залишивши привілей доступу лише тим, які безпосередньо покращують продуктивність сервісу, повідомив віце-президент Google Бен Сміт.

Хоча Google+ закриють лише в серпні наступного року, вже зараз користувачі можуть завантажити архів своїх даних і постів у соцмережі, а також інших сервісів Google, за посиланням https://takeout.google.com.

Нагадаємо, що Google анонсував нову версію Google Maps.

Google вдосконалює свій хмарний сервіс.

Поділитися: