Google вимкнув додаток YouTube на пристроях Amazon

122
s.aolcdn.com
У відповідь Amazon зняв із продажу продукти Google

Давня конкурентна боротьба між двома технологічними важковаговиками цього тижня вийшла на новий виток. У вівторок, 5 грудня, корпорація Google офіційно оголосила про блокування додатка для потокового відео YouTube на двох «розумних» пристроях Amazon – колонці Exo Show і медіаприставці Fire TV.

Протистояння загострювалося поступово, у міру того, як інтернет-компанія почала випускати власну техніку для «розумного» будинку, а найбільший інтернет-магазин – свої медіа-продукти. Обидві корпорації просувають аналогічні пристрої та продукти, власні відео- та аудіопотокові сервіси, крім того, конкуренція точиться й у секторі хмарних обчислень.

Спочатку Amazon прибрав із верхніх позицій на сайті «розумний» будинок Google Home і цифровий медіаплейер Chromecast (ще в 2015-му), а також виключив із продажу Nest – термостат для смарт-будинку. Відео через амазонівське телебачення Fire TV транслюється без реклами.
У вересні Google заблокував підтримку YouTube для Echo Show – і Amazon почав переправляти своїх споживачів на «урізану» версію відеосервісу, який використовував сайт YouTube замість власного додатка, – без реклами.

Тому YouTube на Exo Show заблокований уже, а користувачам Fire TV належить попрощатися з відеороликами з 1 січня.
«Ми намагалися досягти угоди з Amazon, щоб надати споживачам доступ до продуктів і послуг одне одного», – йдеться в заяві Google. У своїй заяві компанія Amazon із Сіетла заявила, що її гаджети тепер відправляють користувачів на сайт YouTube і компанія сподівається вирішити суперечку якомога швидше. «Google створює невтішний прецедент, вибірково блокуючи доступ клієнтів до відкритого веб-сайту», – виправдовується Amazon.

Відзначимо, що з того самого 2015 року Amazon припинив продавати і медіаприставку Apple TV. Щоправда, Apple обіцяє незабаром зробити відеосервіс Amazon Prime Video доступним для своїх користувачів.

У Google розробляють власного конкурента «розумної» колонки від Amazon

 

Джерела: Reuters, Bloomberg, Business Insider
Поділитися: