Google використовував фейковий бренд піци для тесту реклами на YouTube

339
techcrunch.com
Реклама Doctor Fork перевірила більшість стереотипів від рекламістів

Проект Unskippable Labs від Google експериментальним шляхом перевірив ефективність різних креативних рекламних стратегій. Для цього команда створила фейковий бренд піци Doctor Fork і зняла для нього 33 ролика. Розміщення на YouTube дало в цілому 20 млн переглядів, розповів TechCrunch.

Креативний директор Unskippable Labs Бен Джонс пояснив, що таким чином проект перевірив вельми поширені серед рекламників стереотипи, які раніше ніхто не намагався спростувати. Наприклад, вважається, що ні жодному разі не можна показувати в рекламі обличчя, що жує на камеру, інакше гарантований провал.

Дивитися до кінця: як бренди розвиваються за допомогою YouTube

Після створення фейкового Doctor Fork команда змогла перевірити, чи справді персонаж, що жує в кадрі, настільки жахливий. «Це абсолютно інший рівень свободи і права помилятися», – пояснює Джонс.

У роликах вигаданого продукту Unskippable Ads перебрали різні варіанти – тоді як під час створення стратегії для реальних брендів креативникам доводиться чітко дотримуватись вимог детального брифу і жорсткого набору цілей кампанії.

А YouTube, найпопулярніший відеосервіс планети, надав проекту реальну широку аудиторію, дозволивши не обмежуватися фокус-групою.

Партнерами експерименту стали холдинг Nestle і Райан Елдер, доцент маркетингу в університеті Бригама Янга (штат Юта, США). Рекламна кампанія Doctor Fork стала частиною дослідження у двох широких категоріях: дія впливу на органи чуття на ефективність реклами (спеціалізація Елдера), а також людина проти їжі, точніше, ступінь участі живих людей в рекламі продуктів харчування.

Ідеальні креативні стратегії
1. Інтенсивний комплексний вплив на всі органи чуття ефективніший, ніж у випадку одного органу. У перекладі на людську, краще, щоб у рекламі їжі був звук, яскраве відео та текст, що легко запам’ятовується (а в майбутньому – і запах)
2. Якщо голос і титри в рекламі розділити, то зростає і запам’ятовуваність, і позитивне сприйняття бренду. Іншими словами, для максимального ефекту впливу в коротких роликах візуальний образ має не дублюватися, а доповнюватися аудіо й субтитрами.
3. Явна вказівка «уявіть собі» посилює і запам’ятовуваність, і позитивне сприйняття бренду. Загалом, якщо ти бренд, то закликай споживача «спробувати», «насолодитися», «відкусити» – поки не придумаєш ефективніший хід, звісно.
4. Ідеальна реклама їжі має заповнювати цієї самою їжею весь кадр. Їжі багато не буває!
Хочете стимулювати впізнаваність і позитивне сприйняття? Більше великих планів вашого продукту, ще краще – макрозйомка.
5. «Відкусив і усміхнувся» – далеко не єдиний спосіб показати насолоду від їжі. Брендам не варто обмежувати себе такими рамками: задоволення від вашого продукту можна зобразити по-різному.
6. Юні аудиторії краще, ніж старші споживачі, сприймають зйомки «від першої особи».

Висновки наукових досліджень дуже часто втілюються в життя з великим запізненням. Та й самі вчені не приділяють уваги практичним результатам своєї роботи, нарікає Райан Елдер. Тому партнерство з Google і YouTube дало змогу доповнити академічні теорії практичними розробками в рекламному бізнесі. «Результати масштабних експериментів на YouTube привели до плідного мозкового штурму з агентствами і групами брендів», – зазначає Елдер.

Зламалося: секс перестав продавати

YouTube боротиметься з теоріями змови за допомогою Вікіпедії

Поділитися: