Google відстежує місце розташування користувачів без їхньої згоди

289
techsandgeeks.blogspot.com
Сервіси збирають дані під час запуску програми або через історію пошуку

Американська корпорація Google продовжує відстежувати місце розташування користувачів навіть за відключення геолокації, повідомляє Business Insider з посиланням на дослідження Associated Press.

Більшість сервісів Google зберігають дані про пересування користувачів Android та iPhone, навіть коли вони відключили історію розташування в налаштуваннях.

Наприклад, Google Карти робить знімок геолокації користувача одразу під час відкриття додатку. Пошуковик Google і погодний додаток теж автоматично збирають дані про геолокацію.

Google визнав, що стежить за всіма Android-пристроями

Компанія також визначає точне місце розташування за пошуковими запитами користувачів – наприклад, коли вони запитують, де поблизу купити шоколадне печиво. Пошуковик зберігає отримані дані в користувацькому акаунті Google.

Це порушення конфіденційності зачіпає щонайменше 2 млн користувачів Android, а також мільйони користувачів iPhone, які використовують карти або пошуковик, підрахував Business Insider.

Вчений з Прінстонського університету Джонатан Мейер підтвердив знахідку Associated Press, провівши кілька власних тестів.

«Якщо ви дозволяєте користувачам відключати історію пошуку, то процедуру потрібно відключати на всіх сервісах, де вона використовується», – підсумував Мейер.

Відстеження місцезнаходження за допомогою служб локації Google
www.businessinsider.com

Google має іншу думку з цього приводу. Пошуковий гігант заявив, що існує кілька видів визначення місця розташування пошуку: історія розташування, активність у веб-браузері та додатках, а також визначення місця розташування пристроєм. Відключення геолокації не перекреслює збирання даних за цими критеріями.

«Ми надаємо чіткий опис цих інструментів і надійні засоби управління, щоб люди могли включати або відключати їх в будь-який час», – сказали в Google.

Google передав поліції США дані з гаджетів користувачів поблизу місць скоєних вбивств.

Як соцмережі: Google анонсував нову версію Google Maps.

Поділитися: