Google святкує 20-річчя віртуальним туром гаражем, де все почалося

773
Google
У 1998 році офіс пошуковика вмістився в гаражі Сьюзан Войжіцкі, нині голови YouTube

Хоча Google було зареєстровано 4 вересня 1998 року, компанія традиційно святкує день народження саме 27 вересня.

Сьогодні – 20-річчя пошуковика Google. На честь ювілею зробили кумедний дудл-мультик, який ілюструє найпопулярніші запити різних років.

На картах Google у Street View можна пройти віртуальну екскурсію саме тим гаражем, який прихистив творців найбільшого пошуковика планети на перших етапах.

Google
Google Worldwide Headquarters

І якщо з дудлом усе цілком зрозуміло, то екскурсія гаражем будинку Сьюзан Войжіцкі в Менло Парку (Каліфорнія) сповнена милих «пасхалочок».

Саме тут Ларрі Пейдж і Сергій Брін заснували перший офіс Google. Утім, у віртуальному турі весь будинок любовно відтворений саме так, як він виглядав у 1998 році.

Прогуляйтеся будинком, щоб «помацати» гаджети того часу, і обов’язково відкрийте секретні двері та увімкніть неонову лампу.

Google як кар’єрний старт: де сьогодні працюють перші співробітники компанії

Великодні яйця є і в пошуковій панелі. Сьогодні Google пропонує сучасні варіанти популярних пошукових запитів, «перекладаючи» 1998 рік на реалії 2018-го.
Наприклад, на запит «Як дати зрозуміти, що тобі хтось подобається», Google відповість: «Уже 2018 рік! Можливо, ви мали на увазі: swipe right (свайпнути вправо в Tinder).

Ось деякі ретро-запити і їхні сучасні еквіваленти:
Mp3-файл – потокова музика
Дивитися DVD – потокове відео
Googol (так пошуковик називався на самому початку) – Google
Тамагочі – спінер
Чат-кімната – відправити повідомлення в групу
Джинси з низькою талією – Як правильно носити джинси з високою талією
Чемпіонат світу з футболу 1998 – Чемпіонат світу з футболу 2018
Що таке помилка 2000? – Як працює криптовалюта?
Кліпарт – гіфка

В Google працюють сентиментальні люди. Вони, наприклад, одного разу поставили на дудл динозаврика, намальованого першокласницею.

Іноді на вуличних панорамах карт Google та інших пошукових систем траплялися «битви якодзун». Наприклад, з панорами Bing вирізали гугломобіль.

Поділитися: