1400 співробітників Google цього тижня в колективному зверненні вимагали від керівництва компанії припинити розробку цензурованої версії пошуковика для китайського ринку – так званого проекту Dragonfly («Бабка»).
У четвер, 16 серпня, гендиректор Google Сундар Пічаї на загальних зборах спростував інформацію, що Dragonfly близький до завершення, і заявив, що підтримує посилення контролю за прозорістю проекту.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на запис зборів.
Google відстежує місце розташування користувачів без їхньої згоди
Утім, він був змушений визнати, що розробка спеціального додатку-пошуковика для Китаю все ж ведеться і «вже давно перебуває на стадії досліджень».
Майже півтори тисячі співробітників компанії і представники правозахисних організацій обурилися тим, що проект «піднімає невідкладні моральні й етичні проблеми» і прямо порушує головний корпоративний етичний принцип Google «Не сотвори зла».
Лист також вимагає змінити політики компанії і заснувати щось на кшталт комітету з етики, який оцінюватиме нові проекти на відповідність загальнолюдським цінностям.
Керівництво компанії особливо не коментує проект. У четвер на загальних зборах Dragonfly взагалі був згаданий вперше після того, як новина потрапила в медіа.
«Ми прагнемо безумовної прозорості й контролю за процесами», – заявив підлеглим Сундар Пічаї, обмовившись, що «витік інформації шкодить прозорості Google» і може «створити проблеми», зазначає New York Times.
Sundar Pichai said at a Google staff meeting about DragonFly (Google caving to China and providing censored search) that, “Leaks are beginning to impact transparency at Google.” He apparently said this without understanding the irony of this statement at all.
— Sean Kaye (@skaye) August 17, 2018
Пізніше Пічаї та один із співзасновників Google Сергій Брін побачили, що їхні відповіді одразу ж цитуються в Twitter, – і зовсім припинили відповідати на запитання щодо китайського пошуковика.
Два місяці тому після протестів 6,5 тис. співробітників Google вже відмовилися від військового контракту на розробку бойових дронів з AI.
У квітні компанія не стала підписувати так звану «Цифрову Женевську конвенцію» про неучасть у військових проектах, що спричинило хвилю обурень у колективі.