Google пригальмував розробку Dragonfly через розголос

213
www.reuters.com
Сундар Пічаї довелося відреагувати на лист 1400 підлеглих

1400 співробітників Google цього тижня в колективному зверненні вимагали від керівництва компанії припинити розробку цензурованої версії пошуковика для китайського ринку – так званого проекту Dragonfly («Бабка»).

У четвер, 16 серпня, гендиректор Google Сундар Пічаї на загальних зборах спростував інформацію, що Dragonfly близький до завершення, і заявив, що підтримує посилення контролю за прозорістю проекту.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на запис зборів.

Google відстежує місце розташування користувачів без їхньої згоди

Утім, він був змушений визнати, що розробка спеціального додатку-пошуковика для Китаю все ж ведеться і «вже давно перебуває на стадії досліджень».

Майже півтори тисячі співробітників компанії і представники правозахисних організацій обурилися тим, що проект «піднімає невідкладні моральні й етичні проблеми» і прямо порушує головний корпоративний етичний принцип Google «Не сотвори зла».

співробітники Google
twitter.com/Tess_Townsend

Лист також вимагає змінити політики компанії і заснувати щось на кшталт комітету з етики, який оцінюватиме нові проекти на відповідність загальнолюдським цінностям.

Керівництво компанії особливо не коментує проект. У четвер на загальних зборах Dragonfly взагалі був згаданий вперше після того, як новина потрапила в медіа.

«Ми прагнемо безумовної прозорості й контролю за процесами», – заявив підлеглим Сундар Пічаї, обмовившись, що «витік інформації шкодить прозорості Google» і може «створити проблеми», зазначає New York Times.

Пізніше Пічаї та один із співзасновників Google Сергій Брін побачили, що їхні відповіді одразу ж цитуються в Twitter, – і зовсім припинили відповідати на запитання щодо китайського пошуковика.

Два місяці тому після протестів 6,5 тис. співробітників Google вже відмовилися від військового контракту на розробку бойових дронів з AI.

У квітні компанія не стала підписувати так звану «Цифрову Женевську конвенцію» про неучасть у військових проектах, що спричинило хвилю обурень у колективі.

Поділитися: