Google представив науковому світу відкрите ПЗ для квантових комп’ютерів

342
d1o50x50snmhul.cloudfront.net
Компанія Ларі Пейджа та Сергія Бріна популяризує комп'ютер з квантовим процесором серед вчених

IT-гігант Google випустив відкрите та безкоштовне програмне забезпечення для розрахунків складних хімічних процесів на квантових комп’ютерах.

Програма OpenFermion призначена для моделювання процесів між елементарними частинками матерії – завдання, з яким постійно стикаються хіміки-матеріалознавці. Досі вчені для цього могли користуватись тільки надпотужними “конвенційними” комп’ютерами.

Google відновив мобільний зв’язок і інтернет в постраждалому від урагану Пуерто-Ріко

OpenFermion сумісна з різними моделями комп’ютерів з квантовим процесором, включаючи всі пристрої, що зібрані Google, Rigetti Computing і Intel. Більш того, вона перекладає мовою квантового програмування рівняння, які написані в найбільш популярних молекулярних симуляторах для звичайного комп’ютера – Psi4 і PySCF.

При створенні програми Google співпрацював з американським комп’ютерним стартапом Rigetti Computing, космічним агентством НАСА і провідними світовими університетами.

За даними Bloomberg, корпорація Ларі Пейджа та Сергія Бріна випустила OpenFermion з маркетингових міркувань: створити попит на квантові комп’ютери в дослідницькому середовищі.
У прес-релізі, який присвячено випуску симулятора, йдеться про намір Google до кінця 2017 продемонструвати на практиці «квантову перевагу»: розробники готуються вперше в історії створити на квантовому комп’ютері щось, що не можна повторити на звичайному пристрої.

Нагадаємо, що в Європі планують побудувати гігантський розділитель частинок, який буде потужніший за Великий адронний колайдер.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: