Google поставив під загрозу існування Kayak і Expedia

121
i0.wp.com
Компанія закриє пошуковикам авіаквитків доступ до API бази авіабронювань

Корпорація Google закриє публічний доступ до програмного інтерфейсу (API) сервісу із придбання авіаквитків QPX Express, на якому побудована робота багатьох авіаквиткових онлайн-агрегаторів, у тому числі лідерів ринку Kayak і Expedia. Сторонні ресурси залишаться без QPX Express з 11 квітня 2018 року.

«Ми вирішили припинити підтримку сервісу внаслідок низької зацікавленості у ньому наших партнерів із туристичної галузі», – пояснив рішення компанії її спікер.

Натомість The Verge впевнене, що Google закриває API, щоб посилити позиції власного сервісу пошуку авіаквитків Google Flights. Конкурентам, за прогнозами видання, доведеться розробляти власні аналоги QPX Express.

У 2011 році Google, щоб отримати від Міністерства юстиції США дозвіл на придбання QPX Express (який створив інноваційний сервіс стартапа ITA Software), довелося гарантувати, що він як мінімум п’ять років підтримуватиме сервіс у публічному доступі.

Нагадаємо, що в липні Євросоюз оштрафував компанію Пейджа і Бріна на €2,4 млрд за порушення антимонопольного законодавства та дискримінацію інших торгових майданчиків.

 

Джерело: The Verge
Поділитися: