Google попереджає користувачів про повені в Індії за допомогою AI

192
commons.wikimedia.org
Пошуковий гігант може сказати, де, коли і наскільки сильною буде стихія

Американська корпорація Google запустила сервіс оповіщення користувачів про повені в Індії. Пошуковий гігант використовує штучний інтелект (AI) для прогнозування стихії, повідомив The Verge.

Google за допомогою AI аналізує дані про опади та іншу інформацію, а потім моделює повені. Таким методом пошуковий гігант вже попередив про три повені, заявив віце-президент Google Йоссі Матіас (Yossi Matias).

AI вчать розпізнавати комах по фото від натуралістів в додатку iNaturalist

За його словами, створена модель прогнозування дає змогу визначити не лише де і коли трапиться стихія, а й наскільки сильною вона буде.

Наразі сервіс, який є частиною глобальної програми оповіщення Google Public Alerts, працює тільки в регіоні індійського міста Патмен.

У рамках проекту Google співпрацює з Центральною водною комісією Індії (Central Water Commission of India), яка вже назвала співпрацю з Google «новим етапом в боротьбі з повенями і за зниження кількості втрат».

Відзначимо, що для Індії стихія є особливо болючою темою: тут трапляється 20% всіх пов’язаних з повенями катаклізмів у світі.

Сам Google розглядає прогнозування повеней в Індії як невід’ємну частину своєї головної місії – «надавати людям необхідну інформацію».

Як ми вже писали, Google в Індії запустив додаток, який читає вголос новини, і анонсував нову версію Google Maps.

Поділитися: