Google почне брати плату за встановлення додатків на Android-пристрої в Європі

603
www.theverge.com
Сам Android залишається безкоштовним, його код – відкритим

Google змінює спосіб ліцензування пакету додатків під Android, тому в Євросоюзі розміщення в Play Store стане платним.

На цей крок інтернет-гіганта підштовхнуло липневе рішення Європейської комісії, яка оштрафувала компанію на $5 млрд за порушення антимонопольного законодавства. Google покарали за Chrome та інші додатки, за замовчуванням встановлені на Android-пристроях, пише The Verge.

Google ніколи не вимагав плату за Android і додатки в магазині Play Market, оскільки йому цілком вистачає доходів від реклами в пошуковій системі та браузері Chrome.

Дмитро Шоломко, Google: «Керувати людьми я вчився на практиці та на помилках»

Однак рішення ЄС про розділення змінює всю схему. Тепер виробники гаджетів на Android платитимуть за те, що завжди вважалося невід’ємною частиною ОС, за той самий Play Market в тому числі – це сервіс Google.

Базова ОС Android залишиться безкоштовною, її вихідний код, як і раніше, відкритим, але якщо виробники телефонів і планшетів захочуть попередньо встановити на гаджет додатки Google і Play Store, їм доведеться сплатити ліцензійний збір ЄС, а також за Chrome і пошуковик окремо.

Платними можуть стати Gmail, Google Maps і YouTube – у рамках однієї ліцензійної угоди. Chrome, у комплекті з додатком Google Search, можна додати в доповнення до цієї угоди безкоштовно.

Сума доплати наразі невідома, але її поява неминуча.

У виробників пристроїв є три варіанти:
– постачати смартфони без Play Market та всіх додатків Google;
– попередньо встановити на телефон Play Market та всі додатки, без браузера Chrome і пошуку;
– робити «повний фарш», як це відбувається сьогодні.

З одного боку, ситуація дуже нагадує купівлю ПК і Windows у магазинах. Тобто андроїд-пристрої з великою ймовірністю можуть подорожчати.

З іншого, тепер у виробників з’явиться можливість встановлювати на свої планшети ОС на свій вибір, наприклад, Fire OS від Amazon.

Глава компанії Android Хіроші Локхаймер наголошує, що сама ОС Android залишиться безкоштовною.

Google офіційно представив нову версію ОС Android Pie.

Поділитися: