Google передав поліції США дані з гаджетів користувачів поблизу місць скоєних вбивств

127
techcrunch.com
Поліцейські міста Ролі (Північна Кароліна, США) вирішили за смартфонами знайти винуватців двох убивств

Технологічна корпорація Google могла негласно надати призначені для користувача дані з декількох десятків мобільних пристроїв за запитом правоохоронців міста Ролі (Північна Кароліна, США), вважає місцева телевізійна компанія WRAL.

Поліцейські вирішили за смартфонами знайти двох убивць, які вчинили в населеному пункті два окремих злочини з різницею в півроку. У рамках розслідування правоохоронці звернулися до Google з офіційними ордерами на отримання даних з усіх мобільних пристроїв, які перебували в околицях 17 акрів (0,068 кв. км) від обох місць злочину.

Дізнайтеся, чому співробітники Google відмовляються від інтернету

За інформацією телеканалу, Google міг зібрати дані про місцезнаходження десятків девайсів (смартфонів, планшетів і ноутбуків), що перебувають у квартирах і офісах певного житлового комплексу.

Під запит правоохоронців потрапили всі мобільні пристрої, на яких встановлено будь-який додаток Google з функцією геолокації, сказано в заяві департаменту поліції міста Ролі.

Сам пошуковий гігант відмовився від коментарів, але заявив про наявність «встановленої процедури на випадок отримання запиту правоохоронців на надання призначених для користувача даних».

«Ми ретельно перевіряємо кожен запит і в разі надмірних вимог відхиляємо його», – зазначив Google.

Такі запити – не новина для Google. Останніми роками пошуковий гігант отримує запити правоохоронних органів на розкриття персональних даних 75-80 тис. користувачів за півроку, сказано в заяві корпорації. При цьому в січні 2017 року корпорація задовольнила 65% подібних вимог.

Нагадаємо, що Google визнав, що стежить за всіма Android-пристроями.

Google урізноманітнить видачу результатів пошуку.

 

Джерело: TechCrunch
Поділитися: