Google оцифрував творчість мексиканської художниці Фріди Кало

456
www.digitalartsonline.co.uk
Пошуковий гігант додав її роботи в свій додаток Arts & Culture

Американська корпорація Google поповнила свій додаток Arts & Culture творчістю культової мексиканської художниці Фріди Кало. Пошуковий гігант співпрацював з її сім’єю і 33 музеями в усьому світі, щоб оцифрувати роботи Кало.

Google заохочує частіше відвідувати віртуальні галереї – хоча б заради селфі

Користувачі Arts & Culture можуть не лише побачити її картини, а й дізнатися більше про її життя з раритетних листів, записів у щоденниках і замальовок, оцифрованих Google. Охочі також можуть здійснити віртуальну екскурсію її знаменитим синім будинком.

barbie Frida Kahlo
redtri.com

Проект Google покликаний розповісти світу про справжню Фріду Кало, чий образ нещодавно став предметом гострих дискусій. Навесні американський виробник іграшок Mattel випустив ляльку Барбі в образі мексиканської художниці – моноброва, кругла чорна коса і яскрава сукня.

Сім’я Фріди Кало обурилася: на їхню думку, іграшка цілковито знищила справжній образ художниці – феміністки й жінки, яка творила попри обмежені можливості, висловлюючи весь біль у своїй творчості.

«Для нас важливо зберегти образ Фріди як художниці, якою вона й була», – розповіла фотограф і внучата племінниця художниці Крістіна Кало.

Згідно із заявою Google, оцифрування робіт відбувалося на безкоштовній основі, а авторські права, як і раніше, належать музеям і культурним установам.

Дізнайтеся, який вигляд має штаб-квартира Google у Гамбурзі та новий кампус у штаті Колорадо, США.

 

Джерело: Reuters

Поділитися: