Google не збирається платити Євросоюзу 2,4 млрд євро за свою монополію

207
the-blogger.ru
У понеділок найбільший пошуковик Google подав до суду апеляцію на рекордний штраф Європейської комісії за зловживання монополією – 2,4 млрд. євро ($ 2,9 млрд)

Шанси корпорації на успіх підвищилися після того, як тиждень тому компанія Intel змогла перемогти в іншій економічній суперечці з ЄС.

Апеляція від Google надійшла до Європейського трибуналу суду через два місяці після рішення Єврокомісії. Та оштрафувала компанію за нерівноцінні позиції торгових майданчиків в пошуку. Пропозиції від партнерів Google, на думку ЄК, розміщуються в пошуку вище, а рейтинг конкуруючих продавців знижується.

Дебати в Люксембурзі, де розташовано Євротрібунал, другий за рангом суд Європи, можуть тривати кілька років.

Google не просив тимчасового розпорядження призупинити рішення ЄС, заявила прес-секретар суду.

За рішенням, Google повинен припинити порушення до 28 вересня. Зараз Єврокомісія розглядає запропоновані корпорацією варіанти. У той же час, вона має намір далі захищати в суді рішення про захист конкуренції.

Вам буде цікаво: «Google почав продавати квитки в Україні»

Лобістська група FairSearch, до складу якої входять такі конкуренти Google, як британський торговий майданчик Foundem та туристичний портал TripAdvisor, впевнена в аргументації ЄС.

«Рішення Комісії має жорстке обгрунтування, і з точки зору закону, і за фактами, тому ми переконані, що Комісія виграє апеляцію», – зазначив адвокат FairSearch Томас Віньє.

Європейський суд (ECJ) минулого тижня дав вказівку Євротрібуналу переглянути апеляцію американського виробника мікропроцесорів Intel на штраф 1,06 млрд. євро – рідкісний випадок в практиці Комісії.

Кейси Google і Intel відрізняються, але компанії в юрисдикції ЄС привітали це рішення: воно підвищує планку вимог до доказової бази від регулятора.

Поділитися: