Google купує у HTC виробництво смартфонів Pixel за $1,1 млрд

143
s4.reutersmedia.net
Google заплатить $1,1 млрд тайванській корпорації HTC Corp. за її підрозділ по виробництву смартфонів Pixel

«Google підтверджує націленість на виробництво смартфонів та плани широко інвестувати в розвиток цього бізнес-сектора”, – йдеться в офіційній заяві компанії.

Очолить підрозділ екс-гендиректор Motorola Рік Остерло, якого глобальний пошуковик рік тому запросив на виробничий напрям компанії.

За умовами угоди, Google також отримує невиключне право на інтелектуальну власність HTC. Інші лінійки смартфонів залишаються тайванській фірмі.

HTC – давній партнер Google, на Pixel доводиться до 20% продажів всіх смартфонів HTC.

Втім, тайваньці, які раніше продавали кожен десятий смартфон у світі, скоротили частку на ринку на 94%. Це падіння змушує аналітиків сумніватися в доцільності угоди.

Вам буде цікаво: Дикі та успішні: 5 незвичайних та ексцентричних практик менеджменту у Google

«Давно минув час лідерства HTC в розробці електроніки – конструкторський підрозділ скорочувався через зниження прибутків, – зазначає Райан Рейт, аналітик дослідницької фірми IDC. – І я не бачу окупності цього контракту, якщо тільки Google не планує налагодити власне виробництво “заліза” і для інших продуктів, в тому числі Home та Chromebook”.

У 2012 році Google вже намагався почати власне виробництво смартфонів, купивши Motorola Mobility за $12,5 млрд, однак продав її вже через два роки китайської Lenovo менше ніж за $3 млрд.

Сьогодні зранку в очикуванні угоди торги акціями HTC на біржі були заморожені. В останні роки їх курс незмінно падав, у 2017 році на 12%. На момент угоди приблизна ринкова вартість компанії становить $1,9 млрд.

За даними IDC, частка HTC на ринку смартфонів в 2016 році впала до 0,9% з піку 8,8% в 2011-му. У Google Pixel, який з’явився рік тому, частка менше 1%, продано близько 2,8 млн одиниць.

Поділитися: