Google і Facebook домовилися про боротьбу із фейковими новинами в Євросоюзі

189
xakep.ru
Корпорації будуть фільтрувати фейкові новини після перевірки

Американські корпорації Google і Facebook, а також інші IT-компанії ухвалили кодекс поведінки в боротьбі із фейковими новинами в ЄС, повідомив Reuters. 

«Податок на посилання» від Європарламенту викликав багато суперечок

Згідно з домовленостями, IT-корпорації ретельніше вивчатимуть рекламу на веб-сайтах із фейковими новинами. Одразу після перевірки на достовірність фейки фільтруватимуть.

Корпорації також відмовлятимуться приймати платежі із сайтів із фейковими новинами. Вони також домовилися чіткіше пояснювати користувачам, чому ті бачать конкретну рекламу, і вчити відрізняти рекламу від редакційного контенту.

Для IT-компаній ухвалений кодекс – шанс уникнути посилення європейського законодавства, вважає Reuters. У квітні Європейська комісія вже пригрозила техгігантам регуляторними санкціями, якщо вони не вживуть заходів, щоб зупинити незаконний контент і фейковий новини.

Боротьба із фейками посилюється на тлі майбутніх парламентських виборів ЄС в травні 2019-го, а також виборів в інших країнах, включаючи Україну. У Єврокомісії впевнені, що вжиті заходи скоротять ймовірність іноземного втручання.

Марія Габріель
Марія Габріель. Delfi

Європейський комісар з цифрової економіки Марія Габріель підтвердила, що Facebook, Google, Twitter і Mozilla, як і інші рекламні групи, вже здійснили деякі заходи з боротьби з фейковими новинами.

Однак консультативна група, до складу якої входять Асоціація комерційного телебачення Європи, Європейський мовний союз, Європейська федерація журналістів і Міжнародна мережа перевірки фактів, розкритикувала ухвалений кодекс.
Консультанти звернули увагу, що IT-гіганти не передбачили контролю за впровадженням цих заходів: «Платформи не змогли представити інструменти ефективного і підзвітної саморегулювання».

Як ми вже писали, ЄС хоче зобов’язати IT-гігантів видаляти екстремістський контент протягом години.

Євросоюз пригрозив Facebook і Twitter санкціями за «непослух».

Поділитися: