Гонконгський Супермен: Лі Кашин йде з бізнесу

126
www.wsj.com
Підприємець без освіти у 89 років залишається одним з найбагатших людей Азії

Король нерухомості Гонконгу Лі Кашин, якому 29 липня виповниться 90 років, вирішив залишити пост голови правління двох своїх корпорацій – CK Hutchison Holdings і CK Asset Holdings.

Підприємець на прізвисько Супермен передає кермо своєму старшому синові 53-річному Віктору Лі, який тривалий час був його заступником.

У 1996-му Лі Кашину довелося заплатити 1 млн гонконгських доларів викупу злочинцям, які викрали Віктора.

флаг CK Hutchison Holdings и CK Asset Holdings
cdn1.i-scmp.com

У травні Лі Кашин офіційно відійде від управління своєю бізнес-імперією. При цьому він обійме посаду старшого радника CK Hutchison Holdings і CK Asset Holdings, зберігши зарплату в розмірі $1,3 тис. на рік.

Очікується, що Лі Кашин продовжить керувати своїм благодійним фондом Li Ka-shing Foundation, за участі якого він пожертвував більше $2,5 млрд на різні проекти у сфері освіти і охорони здоров’я.

За оцінками Forbes, Лі Кашин зі статками у $35 млрд посідає четверте місце в списку найбагатших людей Азії.

Samsung змінив керівництво на тлі рекордного квартального прибутку

Через смерть батька під час Другої світової війни майбутньому мільярдерові не вдалося здобути навіть шкільну освіту. У 15-річному віці він пішов працювати на завод з виробництва штучних квітів, де по 16 годин на день штампував і розфарбовував пластмасові троянди.

Після того як він пішов з фабрики, Лі Кашин почав сам торгувати штучними квітами, а в 1950-му заснував власну компанію з виробництва пластмасових виробів. Прибуток від першого бізнесу підприємець вкладав у придбання нерухомості в Гонконгу.

www.hutchison-whampoa.com

До кінця 1970-х Лі Кашин став найбільшим приватним забудовником тоді ще британської колонії, а в 1979-му став першим китайцем, який купив у Гонконзі велику британську компанію – Hutchison Whampoa.

Але ключовим джерелом багатства Лі Кашина стала його підприємницька проникливість. Він купував компанії з перспективних сфер економіки, розвивав їх і продавав за максимальною вартістю.

Лі Кашин також відомий як фанат сучасних технологій. Він вкладав гроші в такі технологічні компанії, як Skype, Facebook, Siri і Spotify.

Китайський мільярдер відігравав важливу роль і в політиці – з 1980-х він підтримував тісні зв’язки з керівниками Комуністичної партії Китаю. А в 1995-му його включили до комісії з підготовки передавання Гонконгу під суверенітет Китаю.

У 2001-му журнал Asiaweek назвав Лі Кашина найвпливовішою людиною Азії.

Як ми писали раніше, глава ради директорів Alphabet йде у відставку.

А керівник українського офісу Microsoft пішла з компанії заради кар’єри у США.

 

Джерело: Nikkei
Поділитися: