Головні слова 2017-го – Big Data і кібербезпека

178
detector.media
Щоб здійснити прорив у бізнесі, потрібно аналізувати масиви даних про персонал та клієнтів і піклуватися про інформаційну безпеку компанії

Напередодні нового року одне з найбільших аналітичних агентств світу McKinsey опублікувало три успішних кейса року, що минає. І, судячи з усього, щоб досягти успіху і продовжити зростання, будь-якому бізнесу необхідно працювати з двома ключовими поняттями. Це, по-перше, Big Data, тобто аналітика масивів даних, як усередині компанії, так і поза нею. І, по-друге, кібербезпека – щоб уберегти компанію і її клієнтів.

Управління персоналом на основі Big Data

fastfood
maresto.com.ua

У 2017-му всі просунуті компанії структурують бізнес-процеси на основі аналізу даних. У цьому випадку – даних про клієнтів і персонал.

«Раніше компанії аналізували дані про персонал, тільки щоб утримати таланти. Ми вирішили піти далі та екстраполювати методику на всі бізнес-процеси, що залежать від людських якостей, моделі поведінки та мислення конкретного працівника», – пояснила керівник напряму в McKinsey Карла Арельяно.

Результати були несподіваними. Наприклад, у мережі ресторанів швидкого обслуговування з тисячами закладів раптово виявилося, що найбільш ефективні аж ніяк не найбільш доброзичливі й товариські співробітники на роздачі.

Найбільш задоволені клієнти і максимальна оборотність у залі були в точках, де обслуговуванням займалися вузькоспеціалізовані й багатозадачні менеджери.

Київський досвід: як ресторатор відкриває по два заклади в рік

В іншій компанії аналітики визначили для комерційного відділу моделі взаємодії сейлзів – внутрішньої з колегами і зовнішньої з клієнтами, – які дають максимальне зростання продажів.

«У результаті компанія використовує інформацію про характер і темперамент співробітників для коригування щоденних управлінських рішень. Big Data допомагає підібрати кожному оптимальне місце», – додає Карла.

Згадайте абетку емоційного інтелекту: як взаємодіяти правильно


Кібербезпека

security
globalscience.ru

Це поняття в році, що завершується, зовсім трохи не дотягнуло до популярності блокчейна і біткойнов. Масштаби й наслідки кібератак у світі лише зростають, і дедалі вразливішим стає середовище інтернету речей – віддалено керованих приладів і пристроїв.

Зокрема, найпотужніша атака відбулася, коли шпигунські програми через Wi-Fi проникли і поширилися державною системою автоматичних камер спостереження.

У McKinsey є власна кіберкоманда, яка вже переглянула стратегії кібербезпеки для сотні різних компаній і організацій – у секторі кількісної оцінки ризику, аналізу даних і ресурсів штучного інтелекту. Аналітики допомогли запобігти серйозному витоку даних клієнтів у компанії медичного страхування, ідентифікували високоризикові активи для національного пенсійного фонду та вдосконалили інформаційну безпеку в державній нафтогазовій компанії.

Дуже важливо, щоб топ-менеджери розуміли небезпеку дірок у системі й оперативно реагували – тож тепер стали дуже популярними симулятори та ігрові атаки.

«Генеральному директору компанії, яка щойно пережила кібератаку, що зачепила мільйони клієнтів, дуже допомагає консультація тих, хто вже впорався із проблемою», – упевнений керівник напряму McKinsey Дейн Майерс.

Нагадаємо, українська компанія ISSP відкрила свій центр моніторингу віртуальних загроз у Європі


Аналітика охорони здоров’я

1073393.legears.web.hosting-test.net

За статистикою, менше половини пацієнтів у США правильно приймає свої ліки – через острах побічних ефектів, заміну лікарів або неправильний робочий графік. У 2017 році некоректне вживання медикаментів в Америці стало причиною близько 125 тис. смертей, а щорічні збитки для економіки склали 290 млн.

Розроблена в McKinsey методика аналізу масивів даних про пацієнтів допомагає клієнтам вчасно виявляти помилки і оперативно реагувати.

«При створенні бази даних на пацієнтів наша методика враховує Big Data з багатьох джерел, включаючи страховиків, клініки, рецепти з аптек, а також загальні дані – демографію, споживчі уподобання, інтереси в ЗМІ», – пояснив керівник проекту Прашант Редді.

Система, що самонавчається, також може виявити зловживання з лікарськими препаратами – на них вказують аномальні зміни обсягів продажів. При цьому алгоритми для аналізу з часом удосконалюються.

Завдяки цій методиці за період трохи більше року вдалося вдвічі знизити медичні витрати, зазначив П. Редді.

Українські медичні стартапи жовтня.

 

Джерело: McKinsey
Поділитися: