Голова ради директорів Alphabet йде у відставку

152
www.japantimes.co.jp
У материнській компанії Google збережеться дуумвірат Ларрі Пейджа і Сергія Бріна

У четвер, 21 грудня, IT-холдинг Alphabet офіційно оголосив, що голова ради директорів Ерік Шмідт у січні залишить свій пост. Останні 17 років саме він керував розвитком найбільшого інтернет-проекту сучасності й перетворенням Google на глобальну систему.

Шмідт продовжить консультувати раду директорів з технічних і наукових питань.

«В еволюційному розвитку Alphabet настав найправильніший час для подібних змін», – цитує Еріка Шмідта прес-реліз.

Президент холдингу Ларрі Пейдж відзначив «прогрес, досягнутий компаніями під керівництвом сильних лідерів, які стали драйверами інновацій».

Шмідт, запрошений у Google його співзасновниками Ларрі Пейджем і Сергієм Бріном, з 2001 по 2011 рік обіймав посаду президента компанії – а його функції всі троє жартома називали «вихователька».

Alphabet визнали найкращим роботодавцем планети

Потім Шмідт як голова ради директорів їздив по всьому світу, просуваючи досягнення компанії, залагоджуючи з місцевою владою питання регулювання інтернету і роздаючи інтерв’ю про ситуацію в IT-індустрії.

Шмідт курирував вихід Google на біржу в 2004 році, запуск нових стратегічних продуктів, в тому числі мобільної операційної системи Android, а також корпоративну реструктуризацію в 2015-му, в ході якої Google став однією зі складових глобального холдингу Alphabet.

Пейдж і Брін займалися технологічною частиною і стратегічними продуктами, а завданням Шмідта було масштабування кожного продукту до глобального рівня.

За спогадами співробітників, на загальних зборах колективу після IPO Шмідт заявив, що вони з Пейджем і Бріном мають намір довести вартість Google до $100 трлн.

«Ви маєте на увазі ринкову капіталізацію чи виручку?» – уточнив хтось у залі. «Вибирайте самі», – відповів тоді Шмідт.

Сьогодні ринкова капіталізація Alphabet становить $ 741 трлн, а річна виручка, за прогнозами аналітиків, перевищить $ 100 трлн.

Google побудує майже 10 тис. будинків в Кремнієвій долині

Компанія платить по $ 1000 за злом програм для Android

 

Джерело: Reuters
Поділитися: