Критика від підлеглих: небезпека vs необхідність

239
Shutterstock
Зауваження співробітників допомагають керівнику стати гнучкішим і подивитися на проблеми під новим кутом

Пам’ятаєте свою реакцію, коли начальник попросив оцінити його виступ або презентацію? У більшості випадків відповідь завжди позитивна: «Все здорово», «Мені сподобалось»  тощо. Сміливіші працівники додають тихе зауваження щодо удосконалення: «Непогано, але могло би бути трохи краще».

Негативні відгуки дають одиниці. І не тому що начальник або його виступ ідеальні, а через страх перед керівництвом.

Поставте себе на місце того керівника. Вам треба отримати сторонню оцінку, але ви не можете покластися на думку своєї команди.

То як же лідеру отримати чесний відгук? Відповідь проста. Розпитуйте. А потім ще раз розпитуйте.

Було би помилкою вважати, що ваша команда буде говорити, як удосконалюватися. Ви начальник, тому самі повинні ініціювати подібні бесіди. Для початку діалогу можна використати кілька підказок.

1

Відкрите питання

Просте відкрите питання може стати достатнім приводом для початку бесіди.

Я завжди намагаюся вдосконалюватися і як професіонал, і як лідер. Чи є те, що я міг би/могла б робити краще, або інакше?

2

Питання стосовно проекту

Іноді люди охочіше відгукуються, коли відгук не передбачає нічого особистого. Спробуйте поставити питання щодо проекту, над яким ви разом працюєте.

Привіт, Джейн! Помітив, що в кінці тижня команда насилу закінчила проект для клієнта Х. Може, я можу щось зробити, щоб наступного разу вам було легше?

Shutterstock

3

Питання щодо удосконалень, про які ви вже знаєте

Припустимо, вам уже вказали на слабкі місця. І це відмінний привід поставити конкретне запитання.

Нещодавно команда відзначила, що моя чуйність на не зовсім належному рівні. Я активно над цим працюю, але знаю, що іноді роблю помилки. Чи є зараз що-небудь, чого ви від мене чекаєте?

Або

Я працюю над  своєю уважністю до деталей, оскільки знаю, що це не завжди моя сильна сторона. Що я упустив під час сьогоднішньої презентації?

4

Питання з характером

І нарешті – термоядерний варіант. Завдання не просте, але чесна відповідь може стати для вас справжнім одкровенням. Тому коли ставите питання, надзвичайно важливо, щоб ваш тон, рухи тіла і реакція були по-справжньому відкритими.

Скажіть мені те, чого я чути не хочу. Будь ласка.

Перш ніж ви почнете ставити питання, хочу відзначити один нюанс. Ваша реакція під час таких обговорень є дуже важливою. Якщо ви почнете захищатися або злитися, можете забути про відвертість співробітників. Краще зціпити зуби і подякувати за чесність. І головне, пам’ятайте, що погоджуватися і щось робити не обов’язково, достатньо взяти зауваження до уваги. У будь-якому випадку, ваш розвиток як управлінця, піде команді на користь.

СЕО Amazon Джефф Безос знає людей, які ненавидять його характер. Просто заґуґліть «поганий Джефф Безос» і можете годинами читати посилання.  Як він справляється с критикою, читайте в «Хороший, поганий, злий: що робить Джефф Безос, коли його засуджують».

 

За матеріалами Themuse
Поділитися: