Голограма, яка співає: віртуальна співачка Хацуне Міку здійснила тур у США

1478
Asia.in.UA
Чому глядачі зізнавалися в любові співачці, якої не існує

Японська віртуальна співачка Хацуне Міку успішно відвідала США з гастролями, зібравши справжній аншлаг. Глядачі зізнавалися в любові співачці, якої насправді не існує, повідомляє Medium. 

Музика для здоров’я: як впливає ритм на дорослих і ембріони

Хацуне Міку – голограма 16-річної білявої дівчинки-аніме з двома довгими бірюзовими хвостиками. Японська компанія з розробки програмного забезпечення Crypton Future Media створила її ще в 2007 році.

Міку – візуалізація програми на основі ПЗ Vocaloid від корпорації Yamaha. Тембр голосу їй подарувала 33-річна співачка і актриса Саки Фудзита. А решта – те, що програма створює на основі заданої мелодії і тексту.

Образ так сподобався японським глядачам, що його почали використовувати для запису власних пісень з її голосом або зйомки відео з її образом. Crypton Future Media не змогла цьому перешкоджати – ліцензія на Хацуне Міку в неї є, але відкрита. Інженер Crypton Future Media Гійом Девін (Guillaume Devigne) вважає, що образ «від самого початку вийшов з-під контролю компанії».

За його словами, практично вся музика Хацуне Міку – понад 100 тис. пісень – написана анонімними користувачами мережі, переважно підлітками, а не Crypton Future Media.

Сьогодні концерти віртуальної популярні по всій Азії, а також в Європі та США. Наприклад, у 2014 році Міку виступала на розігріві у Леді Гаги.

На думку Medium, секрет популярності Хацуне Міку – в її нереальності. Фанати люблять віртуальну співачку саме за те, що вона не людина, а значить не розчарує, як рано чи пізно трапляється з усіма поп-ідолами.

«Міку ніколи не скаже щось расистське, не перерве виступ посеред концерту, не вживатиме наркотики», – поділилася 19-річна Селест.

Нагадаємо, на українському Atlas Weekend 2018 у фаворитах несподівано опинився Олег Винник. Абоненти «Київстар» витратили 156 ГБ інтернету, публікуючи в соцмережах його виступ.

Поділитися: