Голод не тітка: як Андрій Онушко працевлаштував домогосподарок

219
K.Fund Media
Підприємець заробляє на любові українців до їжі, приготованої в домашніх умовах

Якось ввечері Андрій Онушко захотів їсти. Але не ресторанних страв, а саме домашніх, і бажано борщу.

«Я тоді подумав: а чому б тим, хто багато й смачно готує вдома, не продавати готові страви своїм сусідам, або принаймні мешканцям одного з ними району», – пригадує Онушко.

Швидкий моніторинг показав, що в Україні існує сайт, де продається їжа, приготована в кафе та ресторанах, але не в домашніх умовах. Так з’явилася ідея для сайту Feedme.

Один у своєму човні

Найбільша проблема, з якою поки  стикнувся Онушко –  розробка сайту.

«З самого початку я брався до вивчення Javascript самостійно, але це складно. Мені простіше організувати процес. Відтак я покинув ідею програмування, написав техзавдання й розіслав його першій десятці компаній з пошуковика. Вони мені надіслали свою цінову політику у відповідь», — розповідає підприємець.

K.Fund Media

Різниця в цінах здивувала: від 1 тис. грн до 50 тис. грн. Онушко обрав компанію з середини переліку. Розробники, пообіцявши пристойну знижку, отримали аванс в розмірі більше $1 тис. і зникли.

За шість місяців Онушко все ж зміг отримати свій сайт, який, однак, виявився в кепському стані. Сайт складався всього з однієї сторінки, створеної наполовину.

Наступного спеціаліста підприємець вирішив шукати через фріланс-біржу й знайшов ентузіаста-випускника технічного ВНЗ. «Виконання мого технічного завдання давалося йому складно, але мало-помалу, спільними зусиллями ми якось дописали-допилили сайт», — згадує Онушко.

І допоможуть вам лайки

Всього в розробку сайту Онушко вклав $2 тис. – родинні накопичення.  Частину «з’їли» недобросовісні виконавці. Близько $500 пішло на рекламну кампанію.

Просуванням сайту молодий підприємець займається в соцмережах і з допомогою контекстної реклами.

«Після мого посту в FB, де просив підтримати новий проект, я отримав 800 лайків і 400 репостів. Про мене почали писати, запропонували зняти сюжет на телебаченні», — усміхається він.

Успіх цієї ідеї в тому, що є контакт із цільовою аудиторією

Поки Онушко не має конкурентів. За його словами, в пошуковику на запит «домашня їжа, Київ» – Feedme на 3 місці.

За кілька місяців охопив 15 міст. Більше всього користувачів із Києва, далі – Одеса, Харків, Дніпро, Західна Україна.

Успіх цієї ідеї в тому, що є контакт із цільовою аудиторією. Онушко відкритий спілкуванню з користувачами – розмістив посилання на свої сторінки в соцмережах, щоб кожен міг зайти й відправити свої рекомендації по сайту.

Процес розвитку гальмує недовіра користувачів до виробника страв домашньої кухні.

K.Fund Media

«Люди бояться замовляти домашню їжу, якби хоч бачили фото кухні, де все готують… — скаржиться Онушко. — Саме тому я інколи роблю тестові закупки, щоби наочно бачити  своїх користувачів. Приїжджаю до людей, а вони показують мені свої кухні…».

Близько 70% кулінарів-любителів – домогосподарки, багато з яких наразі у відпустці по догляду за дитиною.

Сподівання на рекламу

Бізнес-стратегія в Онушко гнучка. «Першопочатково я хотів зробити сайт на кшталт olx, щоб користувачі платили за просування оголошень, за виділення кольором, розміщення в топ-лісті», —  розповідає підприємець.
Але для реалізації цієї стратегії необхідне систематичне просування сайту.

Зараз підприємець сподівається заробити з допомогою реклами

«Ось коли ми вийдемо на перші позиції в Google, то я думаю тим, хто займається виготовленням сирів, ковбаси, буде цікаво розміщувати рекламу в нас і починати на ній заробляти», — висновує він.

 

Вас зацікавить історія успіху  «На блюдечку: як в Україні з’явилося перше крафтове морозиво»

Поділитися: