Голландський програміст створив пристрій для розпізнавання «обличчя» свого кота

153
www.businessinsider.com
Алгоритм сповіщає власника, коли улюбленець сидить під дверима, щоб його впустили всередину

Кілька років тому Аркайц Гарро, програміст компанії WeTransfer, разом з дружиною помітили з балкона кота, що бродив неподалік від їхнього будинку в Нідерландах. Спочатку вони подумали, що він безхатько, вирішили приручити і встигли прив’язатися – навіть дали кличку Бобіс.

Однак незабаром з’ясувалося, що кіт зовсім не бродячий і живе в сусідньому будинку. Гарро познайомився з його власниками і вони домовилися: Бобіс стане їхнім спільним вихованцем і житиме на два будинки. Замість того, щоб як усі вирізати внизу вхідних дверей віконце для тварин, Гарро придумав більш технологічний варіант. І створив «розумний» пристрій для розпізнавання морди кота.

Дізнайтеся про біометричне підтвердження платежів Mastercard із системою розпізнавання облич

Кожного разу, коли Бобіс підходить до дверей, спрацьовує датчик руху. Камера надсилає зображення в систему, яка проганяє його через алгоритм розпізнавання облич з базою фотографій Бобіса. У разі збігу на телефон Гарро приходить повідомлення з проханням впустити кота всередину.

Йому знадобилося було лише кілька годин, щоб самостійно зібрати пристрій. Сконструювати свій варіант може кожен. Для цього достатньо найпростішого процесора, камери, датчика руху і системи розпізнавання облич – Гарро використовував програмне забезпечення від Amazon.

Нагадаємо, що штучний інтелект від Alibaba подбає про кожну свиню на фермах Tequ.

Також, інтернет-холдинг почав приймати оплату посмішками.

 

Джерело: Business Insider
Поділитися: