Глобус у кишені: як отримати роботу за кордоном

267
K.Fund Media
Як створити досконале CV, щоб влаштуватися на роботу за кордоном, та які навички потрібно мати

Анастасія Нуржинська має 15-річний досвід роботи в міжнародних організаціях. Вона –  експертка з комунікацій, працювала в Дитячому Фонді ООН (ЮНІСЕФ), Асамблеї європейських регіонів, проектах Європейського Союзу та Всесвітнього Банку у країнах Азії, Африки, Європи та на Балканах. На лекції у Києві Нуржинська розповіла, як отримати роботу у міжнародній організації.

K.Fund Media виділив чотири головні вимоги до кандидатів, які хочуть працювати за кордоном.

1

Знання іноземних мов

В пріоритеті залишається англійська, але для мене, наприклад, великим плюсом є вільне володіння російською мовою. Наразі багато проектів Європейського Союзу працюють в регіоні СНД, і я можу працювати в Центральній Азії, і навіть у Сербії мене зрозуміють.

K.Fund Media

Знання російської мови зараз потребують усі міжнародні проекти, тому багато іноземців починають її вивчати, щоб мати змогу працювати в певних регіонах.

Перед поданням на вакансії в міжнародних організаціях зверніть увагу на англійську, французьку та російську. Якщо ви маєте якусь вузьку спеціалізацію та інтерес до проектів, які фінансуються урядом Німеччини, то вчіть і німецьку. Для багатьох проектів необхідною є українська, і це дає нам змогу конкурувати з випускниками Оксфорду чи Гарварду.

2

Список рекомендацій

В українських компаніях, як правило, вимагають список рекомендацій, але не приділяють йому достатньої уваги, можуть навіть не перевіряти зазначених в ньому людей. В міжнародних організаціях рекомендації – це офіційний етап відбору кандидатів. Навіть якщо ви маєте найкраще резюме та бездоганно виконали тестове завдання, обов’язково мають бути люди (3-5 або більше), які підтвердять вашу компетенцію. Вони повинні добре вас знати та бути представниками різних сфер. Наприклад, викладач з університету, підлеглий, керівник, колега.

Рекрутерам потрібна різноманітна картинка того, ким ви є, щоб вони побачили вас с декількох сторін

Для іноземних організацій велику роль відіграє освіта. Ви маєте пам’ятати теми вашої бакалаврської і магістерської наукової роботи, підтримувати контакти з професорами, які можуть вас порекомендувати. В мене є спеціальний список людей для рекомендації, з якими я періодично контактую, щоб вони мене не забували.

3

Досконале CV

У кожної організації є свої аплікаційні форми, але вони, як правило, виставляють нас у найгіршому світлі, бо складні за формою та візуальним сприйняттям. Тому окрім заповнення стандартної форми вам потрібно мати резюме, яке покаже вас у вигідному форматі. В першій частині резюме показуйте свої найсильніші сторони, а вже потім відповідайте на загальні запитання, показуючи цим, як ви відповідаєте їхнім вимогам.

K.Fund Media

В резюме вказуйте те, що допоможе вам отримати конкретну посаду. Наприклад, я не буду вказувати в більшості випадків, що в мене є троє дітей, якщо мене не спитають або це не буде обов’язковою графою. Але для проектів, які пов’язані з материнством та з дітьми, я це вкажу.

4

Досвід і практичні навички

Якщо ви хочете працювати експертом з охорони здоров’я в міжнародній організації, то наберіться відповідного досвіду в Україні. Наприклад, можна попрацювати в фармакологічній компанії або в уряді. Тільки після цього подавайтесь на відповідні вакансії за кордоном.

Покрокову інструкцію, як влаштуватися на роботу в міжнародну організацію, читайте в другій частині матеріалу.

Поділитися: